Народилися на світ ви просто жити,
Для кого і для чого - не знаєте самі:
Материнською любов’ю обділені діти
Серед нас живуть на цій святій землі.

 

Дитина народилася… Якою вона виросте, залежить від батьків: чи буде працьовитою, доброю, чесною; чи любитиме й шануватиме своїх рідних; чи буде здатна відповідати за свої вчинки; якими будуть її життєвий вибір, поведінка у суспільстві?
Зростаючи у сім’ї, дитина навчається, отримує батьківське виховання, наслідує вчинки, а часом і долю дорослих. Сім’я - це люблячі батько і мати, щоденна любов, турбота, лагідність до своїх кровинок.


Радісні, відкриті обличчя дітей, про яких піклуються, і зовсім інші - обділених батьківською любов’ю. Стискається серце від побаченого і почутого у таких сім’ях. «Тату, не бий маму», - каже 3-річна дитина. «Ми боїмося йти додому, бо тато нас б’є», - слова дев’ятикласника. Так батьки нівечать дитяче життя, розпорошують світлі надії на щасливе майбутнє.
Коли відвідуєш сім’ї у складних життєвих обставинах, діти простягають рученята і просять допомоги. Береш за руку маленьку дитину, чуєш биття її сердечка і відчуваєш, з якою силою маля стискає твою руку. Коли бачиш, з яким благанням та надією дивляться на тебе дитячі оченята, розумієш, що твоєї допомоги чекають.Чекають її і дорослі, хоч не завжди усвідомлюють це.
Звертаючись до людей, хочеться достукатись до їх сердець, розуму: бережіть своїх дітей, не шкодуйте для них тепла і любові, адже Господь подарував Вам можливість стати батьками. Не забирайте у дітей дитинство, щоб потім, коли вони виростуть, були вдячні Вам за Життя.
Тетяна ЗАБЛОЦЬКА,
фахівець із соціальної роботи
Здолбунівського РЦ СССДМ.

Comments are now closed for this entry