21 листопада (8-го за ст. стилем) православна церква відзначає свято Собору архістратига Михаїла і всіх небесних сил безплотних, встановлене на початку IV ст. на помісному Лаодикійському соборі. Цей день - головне свято на честь святих ангелів, але передусім воно присвячене начальнику воїнства небесного святому архістратигу Михаїлу.
За стародавніми переказами, сатана, колись світліший од усіх духів небесних і тому названий Люцифером, впав у самолюбство, гординю і злобу та спокусив багатьох інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів і пішов війною на Люцифера. І спинений був сатана, а з ним і його ангели були скинені. Та тією битвою не скінчилася війна, оскільки диявол і його злі духи почали активно схиляти до гріха людей. Тож архангел Михаїл із вогняним мечем і все його воїнство й донині стоять на сторожі добра й любові.


У народі це свято називають Михайлів день, або просто - «Михайла». Святого архістратига Михаїла наш народ вважає покровителем Києва. І на стародавньому, і на сучасному гербі нашої столиці в центрі - образ архістратига з мечем. Позолочене його зображення височить над відновленим Михайлівським Золотоверхим собором, а на столичному майдані Незалежності, над відновленими міськими воротами, - статуя архістратига Михаїла з вогняним мечем напоготові.
У народній уяві святий архістратиг Михайло - це мужній лицар, який перемагає всі темні сили. Українські мисливці також вважають архістратига Михаїла своїм покровителем. А ось народна прикмета твердить: з Михайла зима морози кує. Якщо ж сніг цього свята випав, то кажуть, що то Михайло приїхав на білому коні (це вважалось доброю ознакою на врожай і здоров’я).
За матеріалами на
hram.kiev.ua

Comments are now closed for this entry