Особливу душевну радість відчули прихожани Свято-Петро-Павлівської церкви м. Здолбунова у день свята Іверської ікони Божої Матері, яке відзначалося 26 жовтня. Саме цього дня, після затяжного, але важливого і технологічно складного етапу будівництва храму, у ньому відбулося перше богослужіння.
Зі сльозами на очах, з благоговінням люди входили в приміщення храму з щирим почуттям вдячності Богу. Адже цього дня вони так довго чекали, наближаючи його своєю працею, своїми пожертвами і сердечними молитвами.


Побудований храм на місці каплички, яка, в свою чергу, була зведена на території так званого колишнього Почаївського подвір’я, поблизу місця зруйнованої радянською владою у 1963 році Свято-Успенської церкви. Богослужіння в капличці, освяченій 26 жовтня 1997 року архієпископом Рівненським і Острозьким Серафимом, проводилися нерегулярно, на великі свята, духовенством Свято-Успенської церкви м. Здолбунова, оскільки церковна громада тут була нечисельною.


Постійні богослужіння у капличці розпочалися у 2001 році. Здійснював їх о. Віталій. Згодом він і очолив офіційно зареєстровану Свято-Петро-Павлівську парафію. За його словами, служби проходили у спартанських умовах. Не вистачало найнеобхіднішого. Потрібно було організувати хор. Неабияку витримку й мужність доводилося проявляти вірянам і священику в негоду, взимку, коли допікав мороз.


З ініціативи благочинного району о. Павла Джури, з благословення та за участю митрополита Рівненського і Острозького Даниїла 26 жовтня 2003 року було встановлено та освячено хрест на місці будівництва майбутньої церкви.
І ось тут тепер постав ошатний храм, що милує око вишуканим дизайном, сяючими куполами й хрестами. Він по праву став архітектурною окрасою та осередком духовності нашого міста.

Проте шлях до втілення задумів в реальність був нелегким, тернистим. Адже будівництво храму - справа велика і відповідальна, а тим більше в час економічної кризи, постійного зростання вартості будматеріалів.
Але, дякуючи Богу, завдяки ентузіазму духовного наставника, старанням прихожан, допомозі меценатів здавалося б недосяжна мрія стала дійсністю.
Вагома заслуга у споруд­женні храму, а попередньо й каплички, нині покійного голови правління ВАТ “Укрцемремонт” М. А. Романухи. Значну матеріальну і фінансову допомогу надав начальник вагонного депо Й. В. Гаврищак. І нині благодійник бере активну участь у житті парафії, сприяє її подальшому розвитку.
- Для мене, як очільника Свято-Петро-Павлівської парафії, - зізнається о. Віталій, - ключовим моментом у будівництві храму стало усвідомлення необхідності відновлення історичної справедливості й відродження духовно-молитовної практики, яка велася на цьому святому місці з 1913 по 1963 рік. Входження в храм, - продовжує настоятель, - стало для наших вірян знаковою подією. Адже через 50 років після зруйнування Свято-Успенської церкви тут ведеться богослужіння у новому храмі. І в цьому я вбачаю Промисел Божий. Це є для нас стимулом іти далі, розвиватися, і впершу чергу духовно. Бо в храмі матеріальному будується храм духовний.
Слід зазначити, що Свято-Петро-Павлівська церква розрахована на 200 чоловік, висота до її найвищої точки – хреста головного купола - становить 19 метрів, площа – 200 м кв.
26 жовтня відбулося поки що неформальне входження в храм за участю духовенства району та великої кількості прихожан. Офіційне ж, із здійсненням обряда освячення, планується провести у день пам’яті св. апостолів Петра і Павла 12 липня 2014 року. А до того часу і далі триватимуть опоряджувальні роботи як всередині, так і зовні церкви, облаштування території тощо. Тож прихожани на чолі з настоятелем натхненно готуватимуться до свого храмового свята, аби ця подія стала ще одною знаменною віхою в історії церкви і міста.
Людмила ВАСЮК.

На фото: настоятель храму протоієрей Віталій Петрюк;

вигляд храму всередині.

Comments are now closed for this entry