У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День козацтва.
День українського козацтва — це данина шани всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зов­нішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.


У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Але, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної України після розпаду СРСР. Президент України Леонід Кучма свого часу видав указ про національний розвиток козацтва, а пізніше саме він заснував свято під назвою День українського козацтва.
14 жовтня в Україні відзначається ще одне свято - День УПА.
Українська Повстанська Армія — підпільна військова формація, яка розпочала свою діяльність з весни 1943 року на територіях, які до 1939–1940 років входили до складу Польщі і Румунії.
Головне завдання УПА — оборона й визволення українського населення як від німецької, так і від радянської окупації.
УПА діяла до 1953 року, коли активні її дії були припинені, а окремі вогнища спротиву діяли протягом 1950-60-х р.р. З 1943 по 1950 рік Головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич, з 1950 по 1954 рр. - Василь Кук.
З 2005 року 14 жовтня в Україні офіційно відзначають річниці створення УПА.

Comments are now closed for this entry