Стратегія сталого розвитку Здолбунівщини,
програми, запити, звернення, заяви та… емоції

Пленарне засідання 29-ї сесії Здолбунівської районної ради, яке відбулося у середу 24 липня, зібрало у залі 34 депутати. До порядку денного попередньо було включено 24 питання, проте на початку пленарного засідання декілька місцевих обранців звернулися до голови ради з проханням включити до розгляду ще ряд питань, що було підтримано одноголосно. Таким чином, всього на засіданні було прийнято рішення по 29 пунктах порядку денного. Після традиційного розгляду бюджетних питань, які озвучив начальник фінуправління райдержадміністрації Володимир Нечипорук, депутати розглянули хід виконання окремих районних програм, зокрема, реабілітації інвалідів на 2012-2015 роки, підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2013-2016 роки, реформування і розвитку сільського комунального господарства Здолбунівського району на 2011-2015 роки та інші. Оскільки всі питання депутати розглядали на засіданнях постійних комісій, на пленарному засіданні більшість проектів рішень підтримали одноголосно і без обговорень.


Досить детально депутати зупинились на розгляді проекту Стратегії сталого розвитку Здолбунівського району на 2013-2017 роки. Її для Здолбунівщини підготував Інститут агроекології та землеустрою НУВГП, а презентувати проект Стратегії на сесію прибув професор, доктор сільськогосподарських наук, директор цього Інституту Микола Клименко. Як зазначив голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, Стратегія сталого розвитку Здолбунівського району - це напрям, так звана дорожня карта, яка чітко показує, куди має рухатися наш район у найближчі роки, щоб не порушувався баланс між екологією, економікою та соціальною сферою. «Зараз період кризи і, здавалося б, для чого будувати плани, готувати Стратегії, якщо коштів все одно немає? Так от, цей період затишшя дає нам змогу проаналізувати, що у нас є і куди ми повинні рухатися, коли кошти з’являться. Ніхто не говорить про молочні ріки та кисельні береги, ми реалісти. Але якщо є мізер коштів, ті копійки, то їх треба зосередити на той напрямок, де вони дадуть максимальний ефект. Для визначення цих напрямків і потрібна Стратегія», - наголосив голова ради. Після обговорення та запитань до шановного гостя депутати районної ради одноголосно затвердили Стратегію сталого розвитку Здолбунівського району на 2013-2017 роки.
Та найбільші пристрасті на пленарному засіданні розігралися насамкінець, після розгляду депутатських запитів та звернень, у питанні «Різне». Голова фракції «Батьківщина» Олександр Колінько озвучив заяву фракції, у якій висловлюється глибоке занепокоєння ганебним станом доріг у Здолбунівському районі. «Жодна дорога обласного та районного значення на території району не відповідає вимогам, передбаченим нормативними документами, які встановлюють критерії стану дорожнього покриття. Бездіяльність виконавчої влади району щодо вирішення цього питання призводить до справедливих нарікань мешканців Здолбунівщини», - говориться у заяві. Також місцеві обранці від «Батьківщини» наголошують, що на минулій сесії, звітуючи перед депутатами, голова райдержадміністрації Віталій Шуль зазначив: “Для утримання автомобільних доріг району в належному технічному стані одним із завдань, яке ставить перед собою голова райдержадміністрації у 2013 році, є проведення поточного ремонту автомобільної дороги Стара Мощаниця – Мізоч (в селі Стара Мощаниця – підйом) орієнтовною вартістю 1,3 млн. грн. та автомобільної дороги Здолбунів – Глинськ – Стеблівка (села Богдашів, П’ятигори, Глинськ) орієнтовною вартістю 5 млн. грн.” Фракція ВО “Батьківщина” у Здолбунівській райраді заявляє, що в тому разі, якщо не буде виконано оприлюднені головою райдержадміністрації роботи з покращення технічного стану автомобільних доріг в районі, депутати від «Батьківщини» не матимуть морального права при черговому звітуванні голови РДА брати такий звіт до відома (тут варто нагадати, що звіт голови РДА, який слухався на минулій сесії, депутати найбільшої опозиційної фракції у районній раді - фракції «Батьківщина» - у повному складі взяли до відома, тим самим висловивши свою підтримку курсу, який веде голова райдержадміністрації Віталій Шуль).
Дуже емоційним був виступ депутата райради Федора Єфімчука. Суть виступу зводилася до того, що голова райдержадміністрації Віталій Шуль змушує вчителів передплачувати одну з приватних газет нашого району. Федір Олегович попросив також роз’яснень з цього питання і від начальника відділу освіти, депутата райради від «Батьківщини» Валентини Бондарчук. Проте ні голова РДА, ні начальник відділу освіти депутату Єфімчуку ґрунтовної відповіді не дали. Стосовно «прохань», які нібито лунають із вуст керівництва району щодо передплати приватної газети працівниками бюджетних установ, висловилися й інші депутати райради, після чого голова ради Василь Тимощук закрив пленарне засідання, можливо, найемоційніше за останній рік.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry