Кожна країна, кожна нація та навіть кожна соціальна група має свої традиції. Одні з них виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Інші – народилися в наші дні. Але і старі, і нові звичаї однаково об’єднують людей, сприяють їх спілкуванню та вихованню. Дотримання традицій завжди позитивно впливає на ту соціальну групу, до якої вони відносяться, сприяють її гуртуванню.
Напевно, саме з такою метою 15 років тому в селі Нова Мощаниця запровадили в першу неділю після свята Петра і Павла відзначати День села. Ідея, подана сільським головою Миколою Головаєм, з радістю була підхоплена односельцями. Зараз у територіальної громади вже інший голова – Леонід Герасимчук, але традиція живе і розвивається на благо людям.
Нова Мощаниця славна своїми співочими жителями. Але коли на одній сцені збирається ціле сузір’я місцевих співаків – враження неперевершене. Запав в душу спів народного фольклорного аматорського колективу «Родовід». Гарне виконання продемонстрував вчительський колектив «Оберіг». Неодноразово піднімав настрій глядачам дівочий вокальний ансамбль «Мелодія добра». А ще із сільської сцени линув спів Богдани Дорощук та братів Дорощуків - Сашка і Михайлика, а також художнє читання Максимка Парфенюка. Між художніми номерами звучали вітання новонародженим жителям села, сімейним парам, які відсвяткували золоте весілля, згадувалися інші гарні події Нової Мощаниці.


Продовженням свята стала конкурсна програма. Заняття знайшлося всім – і малечі, і дорослим. Одні стрибали у мішках наввипередки, інші – збивали мішками один одного зі стільців, а потім, за козацьким звичаєм, з колодок. Сміливці їли лимони, а силачі змагалися у перетягуванні линви. Рибаки взяли участь у своєму конкурсі. Для співаків було організовано караоке. А родзинкою свята стали традиційні для села змагання у штовханні автомобіля . Тут взяли участь три команди по чотири учасники – справжні богатирі. Вони штовхали ГАЗ-66, вагою близько 4-х тон. А ще у приємній напрузі тримав односельчан розіграш безпрограшної лотереї. Керував дійством енергійний ведучий Віктор Татарин. А організатором свята була завідуюча клубом Любов Романюк за підтримки сільського голови Леоніда Герасимчука та директора школи Світлани Козік.
Свято вийшло родинним. Селяни прийшли повеселитися цілими сім’ями, усім було цікаво. Вони підспівували артистам та дарували їм гучні оплески, дружно вболівали один за одного та щиро вітали переможців. Здавалося, приз отримав кожен учасник свята. Подарунками захід забезпечив Ігор Кульчинський. А головний приз був від Олександра Андріюка, який радо прийняв запрошення побувати на святі, наголосивши, що такі події на селі є дуже гарною традицією.
Невдовзі Нова Мощаниця почне жити жнивами. Це гаряча пора, наповнена працею та відповідальністю. Та селяни до того звичні. А ще вони звичні і до культурного життя, яке щоразу вклинюється в їхні сільські трудові будні, додаючи настрою і наснаги.
Леся ЧЕРНИШ.

На фото автора: на сцені народний фольклорний аматорський колектив «Родовід».

Comments are now closed for this entry