Управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області надає коментар на оприлюднену 5.07.2013 року у районній газеті “Нове життя” статтю Сергія Кондрачука “Казначейство, віддай наші гроші!”

 

У зв’язку з поширенням у районній газеті “Нове життя” від 5.07.2013 року № 51-52 повідомлення щодо незадовільного проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету м. Здолбунів та Здолбунівського районного бюджету управління Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області повідомляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності.
З початку 2013 року управлінням Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області забезпечено проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів бюджету м. Здолбунів на загальну суму 9,7 млн. грн., в тому числі касові видатки по загальному фонду склали - 6,9 млн. грн., по спеціальному фонду - 2,8 млн. грн. За незахищеними статтями касові видатки склали - 2,8 млн. грн.


Станом на 5.07.2013 року управлінням Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області забезпечено проведення платежів розпорядників та одержувачів коштів Здолбунівського районного бюджету на загальну суму 101,8 млн. грн., в тому числі касові видатки по загальному фонду склали 99,3 млн. грн., по спеціальному фонду - 2,5 млн. грн. За незахищеними статтями касові видатки склали - 6,4 млн. грн.
Для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення інших захищених видатків в поточному році управлінням Державної казначейської служби України у Здолбунівському районі Рівненської області за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку надано бюджету м. Здолбунів 11 безвідсоткових позик на покриття тимчасових касових розривів на загальну суму 5,7 млн. грн., з яких на сьогоднішній день 970,4 тис. грн. ще не повернуто, та Здолбунівському районному бюджету надано 11 позик в сумі 50,4 млн. грн., з яких не повернуто 9,8 млн. грн.
В той же час станом на 5.07.2013 року зареєстровано фінансових зобов’язань по незахищених статтях видатків по м. Здолбунів 322,9 тис. грн., по Здолбунівському районному бюджету - 728,2 тис. грн.
Аналогічна ситуація і по бюджетах сіл. Так, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку сільські та Мізоцький селищний бюджет отримали 42 короткотермінові позики на покриття тимчасових касових розривів в сумі 1,4 млн. грн., з яких на сьогоднішній день не повернуто 189,5 тис. грн.
Закономірністю в Здолбунівському районі є те, що двічі на місяць і міський, і районний бюджети звертаються до управління за отриманням короткотермінових позик для виплати заробітної плати працівникам бюд­жетних установ, для оплати комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування та медикаментів. Вже до 15 липня 2013 року Здолбунівська міська рада та фінансове управління Здолбунівської РДА для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати за 1 половину липня 2013 року та відпускних виплат працівникам бюджетних установ району (освіти, охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів, культури і спорту) звернуться до нашого управління із заявами на отримання безвідсоткових позик. І ця тенденція триватиме до листопада поточного року.
Щодо заборгованості 2012 року хочемо повідомити наступне: вся заборгованість 2012 року, яка була зареєстрована в управлінні і профінансована розпорядниками коштів, оплачена. Зокрема, придбання вантажного автомобіля для вивезення сміття рішенням сесії Здолбунівської міської ради було передбачено комунальному підприємству “Здолбунівське” на загальну суму 489 тис. грн. Протягом січня-лютого 2013 року управлінням проплачено цей автомобіль. Оплату за виготовлення проектної документаціїї на капітальний ремонт доріг міста по вулицях Пушкіна і Княгині Ольги також проведено. Здовбицька сільська рада з документами, що стосуються розробки проекту реконструкції приміщення під дитячий садочок, до управління не зверталась. Натомість управлінням здійснено оплату придбання нежитлового приміщення під дитячий садок в селі Здовбиця в сумі 423,7 тис. грн. відповідно до умов укладеної угоди та реального фінансування. По Копитківській сільській раді в порядку черговості та відповідно до вимог чинного законодавства також проведені видатки.
Що стосується розбитих доріг - одержувачем бюджетних коштів приводяться у відповідність документи, згідно з якими будуть реєструватись бюджетні зобов’язання і проводитись оплата.
Протягом червня по 5 липня 2013 року управлінням в межах затверджених бюджетних призначень та реального фінансування по місцевих бюджетах забезпечувалась своєчасна оплата за надані послуги зв’язку (35,5 тис. грн.), підписку періодичних видань (21,1 тис. грн.), придбання паливно-мастильних матеріалів для автомобілів: швидкої медичної допомоги, пожежних машин ДСУНС, шкільних автобусів (31,4 тис. грн.). Загальна сума проведених видатків по незахищених статтях по розпорядниках, одержувачах коштів та інших клієнтах державного та місцевих бюджетів за відповідний період становить 936,7 тис. грн.
Станом на 5.07.2013 року невиконаних платіжних доручень на придбання паливно-мастильних матеріалів по міському бюджету, на оплату грошових винагород переможцям фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів за 2012 рік в управлінні немає.
Звичайно, при здійсненні розрахунково-касового обслуговування розпорядників та одержувачів коштів виникають певні питання, та всі вони вирішуються.
Будемо надіятись на розуміння з боку розпорядників, одержувачів бюджетних коштів і автора статті “Казначейство, віддай наші гроші!” Сергія Кондрачука.
Руслана РЯДЧЕНКО,
начальник управління
Державної казначейської служби України
у Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry