У правдивості вислову відомих гумористів, а також у тому, що кролівництво – дійсно прибуткова справа,

переконалася родина Геворкянів із селища Мізоч

 

 

Для будь-якої людини бажання досягти успіху у своїх починаннях є природним. А коли ти молодий, сповнений сил, енергії, а також здорових амбіцій і маси ідей, то прагнення реалізувати себе стає життєвою потребою.

 


25-річний мізочанин Ваган Геворкян два роки тому вирішив зайнятися кролівництвом. У цьому його підтримали і батьки. Сімейний бізнес розпочали з того, що придбали спеціальну клітку для утримання кролів, виготовлену за відомою михайлівською технологією. За її зразком впродовж року власноруч змайстрували ще 18. Звичайно, в процесі справи виникло багато власних ідей і розробок, бо розрекламована технологія на практиці виявилася недосконалою.

 


Нині на міні-фермі син і батько утримують 650 голів кролів м’ясної породи “срібляста” (див. на фото вгорі). Корм для тварин повністю збалансований і має все необхідне для їх нормального розвитку. Його підприємці також виготовляють самі. Нема проблем і зі збутом м’яса. Адже відомо, що воно – дієтичний продукт, в якому є потреба на ринку. За два роки Геворкяни реалізували 2 тис. голів кроликів.
У планах у підприємливої сім’ї розширення бізнесу. Для цього планують взяти в оренду землю, де вирощуватимуть зерно на корм.
Нещодавно міні-кроле ферму відвідали учасники виїзного семінару-навчання з головами територіальних громад району. Вони цікавилися особливостями утримання кролів у пана Саркіса Геворкяна (див. на фото внизу праворуч). Захоплення і цікавість у гостей викликали шиншили (див. на фото внизу ліворуч), яких також утримують у своєму господарстві підприємці.
У тому, що бізнес у Геворкянів розвивається, важливим є серйозний, професійний підхід до справи. Адже утримувати кролів досить складно, ці тварини дуже вибагливі. Потрібні певні знання і навички. А ще запорукою успіху є відданість улюбленій справі, яка приносить не лише стабільний прибуток, а й дарує моральне задоволення.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry