Все частіше в Інтернеті та ЗМІ з’являються пропозиції майбутнім абітурієнтам від різноманітних навчальних закладів. Зі співчуттям спостерігаю за знайомими цьогорічними випускниками, які уважно перечитують усю цю інформацію. Як я їх розумію! Адже вони, як і я зовсім іще недавно, стоять перед вибором: куди піти вчитися, яку професію обрати? Задумуються, які перспективи працевлаштування матимуть після навчання.

 

Особисто я до вибору майбутньої професії підійшла, напевно, дещо практичніше, ніж однолітки. Серед п’яти факультетів кількох вишів, на які вступила на державну форму навчання, обрала спеціальність “охорона праці” на факультеті екології та приладо-енергетичних систем Луцького Національного технічного університету. Не скажу, що навчатися тут легко, але надзвичайно цікаво.


Крім того, до послуг студентів чудові навчальні корпуси, комфортні аудиторії та кімнати у гуртожитках, а ще - басейн, тренажерний зал, різноманітні гуртки, секції. Навчально-виховний процес забезпечує досвідчений викладацький колектив, у якому є і професори, доктори наук, доценти та кандидати наук. Але найголовніше, на мою думку, кожен, хто тут вчиться, почуває себе частинкою великої студентської родини зі своїми звичаями і традиціями, що позитивно впливає як на якість професійної підготовки, так і на особистісний духовний ріст студентів. Я радію, що обрала навчання в ЛНТУ.
Не розповідатиму про історію університету, його досягнення та перелік спеціальностей, які можна в ньому здобути, бо вся ця інформація є на офіційному сайті вишу.
Хочу більше розповісти про перспективи, які відкриває для випускників обрана мною спеціальність. Можливо, прочитавши мою розповідь, хтось із ровесників теж обере цей фах і в цьому ж “універі”, адже охорона і безпека праці, на моє переконання, дуже важливе питання. А спеціаліст з охорони праці - незамінний працівник кожного підприємства, організації, установи, незалежно від форми власності та виду діяльності. Саме він здійснює експертну оцінку існуючих нормативних документів із охорони праці у відповідності до вимог нормативно-правових актів, розробку нормативних документів із охорони праці для підприємств (галузі), атестацію робочих місць за умовами праці, розробку проектів, планів і заходів із їх удосконалення. Також цей спеціаліст здійснює аналіз захворюваності, виробничого травматизму на підприємстві (галузі), оцінку діючих локальних нормативних актів, інструкцій з охорони праці, заходів, які провадяться з метою гарантування безпеки праці на підприємстві, оцінку новітніх матеріалів і технологій на відповідність їх вимогам охорони праці, проводить навчання та перевірку знань вимог з охорони праці керівників підприємства і фахівців служби охорони праці.
Мене, як і кожного випускника, цікавило й питання щодо працевлаштування та посад, які зможу обіймати. Отож, випускники спеціальності “охорона праці” після закінчення Луцького Національного технічного університету зможуть працювати в органах державного нагляду за охороною праці, органах і підрозділах МНС України, органах державної влади та місцевого самоврядування (відділах, секторах з питань охорони праці), фонді соціального страхування від нещасних випадків, в установах, на підприємствах та в організаціях, незалежно від форми власності та виду діяльності, у закладах освіти, займаючи посади інспектора з охорони праці, начальника відділу (служби), головного спеціаліста або інженера з охорони праці.
Попереду у мене ще рік навчання. Знаю, що буде нелегко, але я не жалкую, що свій вибір зробила самостійно, що і вам раджу. Прислухайтеся, звичайно, до порад рідних і близьких, але пам’ятайте, що вибір професії - це ваша особиста справа, адже ніхто не проживе за вас ваше власне життя.
Іванна ПРОСТОПЧУК,
студентка Луцького НТУ.

Comments are now closed for this entry