Про перспективи будівництва м’ясопереробного підприємства

розповідає О. М. АНДРІЮК.

 

Серед населених пунктів нашого району селище Мізоч займає особливе місце. І це склалося як історично, так і в силу суспільних, соціальних, культурних процесів, які в різні періоди розвитку селища накладали свій відбиток на життя його мешканців. Пам’ятає Мізоч і часи свого найбільшого злету, зазнав він і відчутних негативних впливів, зокрема, пов’язаних з кризовими явищами останніх десятиліть.
Проте життя не стоїть на місці, змушує шукати нові засоби, які б забезпечили поштовх для руху вперед. І те, що Мізоч сьогодні поступово відроджується, прагне відповідати статусу сучасного населеного пункту, переконалися учасники засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради, яке відбулося минулого тижня.

 

У столярному цеху ПП В. М. Климчука.

 


Мізоч зустрів гостей оновленими фасадами будівель, добротною дорогою в центрі селища, реконструйованими пам’ятниками, осучасненими як зовні, так і всередині приміщеннями закладів соціальної сфери. Нещодавно, до великодніх свят, було проведено освітлення на чотирьох вулицях.
В селищі, де проживає понад 4000 населення, діє 47 торгових точок, заклади з надання побутових послуг. Зокрема, учасники семінару-навчання відвідали перукарню “Смак” ПП І. В. Жемги, ательє з ремонту мобільних телефонів ПП
В. М. Семенюка, ательє з ремонту одягу, ремонту взуття, очистки пір’я та виробів з нього, відповідно, підприємців Н. Л. Тимощук, О. П. Ковальчука, Ю. Р. Півка.


Разом з тим, у Мізочі активно розвиваються підприємства, пов’язані з виробництвом у різних сферах. Незаперечним лідером у цьому є м’ясопереробне підприємство “Мізочпродукт”, яке очолює депутат обласної ради О. М. Андріюк. Слід зазначити, що багато добрих справ як у Мізочі, так і в цілому по району здійснюються саме завдяки Олександру Моісейовичу - відомому меценату і благодійнику. Власником “Мізочпродукту” нині ведеться будівництво м’ясопереробного комплексу на базі колишнього молокозаводу. Учасники семінару самі переконалися, наскільки масштабним є це будівництво, яке в перспективі дасть змогу вирішити проблему із здачею на забій вирощеного сільськими жителями молодняку ВРХ та свиней. До того ж тут зможуть отримати роботу 112 чоловік. А це для Мізоча також досить актуально.
Успішно веде свою діяльність і ПП В. М. Климчук, який організував роботу цеху з виготовлення столярних виробів – вікон, дверей, вагонки, добротних меблів та ін.
Незабутні враження залишили в учасників семінару відвідини міні-кролеферми ПП В. С. Геворкяна. Молодий підприємець за підтримки своєї сім’ї за два роки зумів налагодити процес вирощення кролів м’ясної породи за відомою технологією. Правда, чимало довелося удосконалювати, аби мати хороший результат, який би радував підприємця прибутками. Нині на фермі утримується 650 голів тварин, нема й проблем і з реалізацією м’яса.
Під час перебування у Мізочі голови територіальних громад ознайомилися також з роботою нового корпусу ДНЗ “Малятко”, опорного пункту міліції та селищної ради.
Учасникам семінару вже доводилося раніше бувати у рамках подібних заходів у Мізочі, тому мали можливість порівняти те, що бачили раніше, із зробленим за останні кілька років. І зміни ці відчутні. Досягти цих зрушень вдолося завдяки як наполегливій роботі селищної ради, зокрема голови територіальної громади
Б. Ю. Похилюка, так і активній позиції, підприємливості і працьовитості мізочан. Бо вони, усвідомлюючи свою відповідальність за стан справ у селищі, щиро прагнуть, аби їх населений пункт процвітав, мав перспективу і постійний поступ вперед, аби в ньому залишалася молодь, народжувалися діти і кожен почував себе комфортно і впевнено.
В ході теоретичної частини розглядалося питання організації роботи ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування. З різними аспектами щодо провадження діяльності у цій сфері учасників семінару ознайомили головний спеціаліст інспекції з питань захисту прав споживачів у Рівненській області В. П. Філіпович, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва РДА В. В. Бухало, в. о. голови правління райспоживспілки Ю. В. Іванцова. Під час засідання було підбито підсумки першого туру огляду сільських населених пунктів та місцевих рад.
У роботі семінару-навчання взяв участь керуючий справами Рівненської обласної ради М. І. Яцюк.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry