А їх, як виявилося, у нас в районі дуже багато. Це ще раз засвідчили урочистості, які пройшли в Здолбунові з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Найперше, що таки справді вразило численних шанувальників цієї сфери людської діяльності, - виставка, яка зустрічала їх у фойє районного будинку культури. Тут були представлені вироби майстрів соломо- і лозоплетіння, різьби по дереву, вишивки, фотомистецтва і навіть оригінальні роботи, виконані із звичайних комп’ютерних дисків. А ще здолбунівчани і гості міста мали змогу ознайомитися з літературними творами місцевих авторів. Їх також було чимало.

 


У глядацькому залі після короткої вступної промови начальника відділу культури РДА Олени Мазепи винуватців свята щиро вітали голова райради Василь Тимощук, перший заступник голови РДА Володимир Сидорня, керуючий справами облради Микола Яцюк, міський голова Ігор Ольшевський. Кращим з кращих культармійців було вручено грамоти і квіти, а керівник ВІА “Візерунки”, заслужений працівник культури України Олександр Стельмашук, котрому в ці дні виповнилося 60 років, прямо на сцені отримав з рук міського голови ще й пам’ятний адрес та цінний подарунок.
Потім звучали пісні. І що характерно, більшість з них - це авторські твори місцевих композиторів: Бориса Доліна, Петра Кравчука, Василя Гриськова, Олександра Ткачика, Юрія Охмана, вже згадуваного Олександра Стельмашука.

 


Аплодисменти і вигуки “Браво!” засвідчували те, що в районі на ниві культури працюють справжні таланти, справжні ентузіасти, які не уявляють свого життя без музики і пісні, без того, щоб нести Богом даний дар людям.
Вистачало у виступах культармійців і щирої задушевності, і глибини почуттів, і ... гумору. Саме останнім порадував глядачів завідуючий Новомильським сільським клубом Олексій Луцишин, котрий разом зі своїми колегами з інших культосвітніх установ району виконав пісню “Люблю свою тещу”, слова якої написав сам.
Кажуть, що краса врятує світ. А краса і культура пов’язані нерозривно. І вони роблять цей світ багатшим, кращим, людянішим.
Володимир ДРОЗЮК.
Фото Віктора ФРУНЗЕ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are now closed for this entry