З настанням весни все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть у населених пунктах горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та насправді вони наражають на небезпеку своє і сусідів здоров’я, суттєво погіршують стан довкілля.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях важко. Краянам варто замислитись, наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття.


Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи, чи біля лісових масивів. Також дим від таких вогнищ може утворювати смог, який надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод. Крім того, потрапляючи в легені, смог спричиняє суттєве погіршення здоров’я людини.
Варто наголосити, що проблема забезпечення пожежної безпеки впродовж весняно-літнього пожежонебезпечного періоду - це не лише проблема працівників служби цивільного захисту. Не менше вона стосується й підприємств, організацій та установ. Тому керівникам усіх рівнів необхідно вжити заходів, аби забезпечити належний рівень пожежної безпеки. Тим паче, що більшість загорань виникає саме внаслідок низької якості протипожежних інструктажів і занять з протипожежного мінімуму. Часто відсутній належний контроль адміністрацією об’єктів застосування відкритого вогню на територіях підприємств, їх захаращення горючими матеріалами. Разом з тим вчасне очищення територій організацій, установ, підприємств від сухостою та опалого листя допоможе уникнути пожеж.
Тому надзвичайники Здолбунівщини звертаються до мешканців краю із закликом утриматися від розведення багать із опалого листя, спалювання сухих залишків рослинності та сміття. Особливо звертаємо увагу на неприпустимість таких дій поблизу лісових масивів, торфовищ, будівель та споруд!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
старший інспектор
Здолбунівського РВ ГУ ДСНС
у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry