На виконання програми підтримки молоді в області на 2009-2015 роки та з метою підвищення професійної компетентності фахівців із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 14-15 березня, у Здолбунові відбувся семінар щодо здійснення соціальної роботи з найуразливішими верствами населення.


В ході теоретичної частини заходу перед його учасниками виступили директор Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А. О. Бучак, заступник директора обласного центру зайнятості Т. Є. Новорок, завідувач сектора служби у справах дітей облдержадміністрації
Ю. М. Бахметьєв. У їх виступах йшлося про основні напрями соціально-правового захисту дітей, організаційні засади діяльності фахівців з соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, та про співпрацю Здолбунівського РЦ СССДМ з іншими установами соціальної сфери.
Також у теоретичній частині семінару, що проходила у кімнаті депутата районної ради, взяли участь заступник голови Здолбунівської РДА
О. В. Федорук, директор Здолбунівського РЦ СССДМ Т. Ф. Павлова, заступник директора районного центру зайнятості О. Ф. Шнайдер, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації К. М. Паньковець, спеціалісти Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. І. Мартинюк і І. Ф. Пилипюк.
Практична частина першого дня семінару відбувалась у приміщенні районної бібліотеки для дітей та юнацтва. Там заняття щодо роз’яснення правил пожежної безпеки сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, з демонстрацією відеофільму провів начальник відділу управління Держтехногенбезпеки в Рівненській області Р. Р. Пелех. А керівник Рівненського центру підтримки громадських ініціатив “Чайка” Л. П. Гунько провела із фахівцями з соціальної роботи РЦ СССДМ тренінг “Ефективне попередження та реагування на факти насильства в сім’ї у сільській місцевості”.
15 березня семінар продовжив роботу у сесійній залі районної ради. Спеціалісти Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Б. Нікольченко та І. Ф. Пилипюк провели для фахівців із соціальної роботи РЦ СССДМ тренінгові заняття “Нормативно-правові основи державної підтримки сімей, здійснення їх соціального супроводу” та “Візит у сім’ю (правила входження в сім’ю, типові помилки контакту)” з переглядом відеофільмів і рольовими іграми. Крім того, учасники семінару отримали буклети, пам’ятки, плакати, які містять чимало корисної для них інформації.
Подібні семінари вже відбулися у чотирьох районах Рівненщини, пройдуть такі ж заходи і в їх решті.
Олена СНІЖНА.
Фото Сергія КОНДРАЧУКА.

Comments are now closed for this entry