Згідно з цьогорічними постановами Кабінету Міністрів України № 282 від 18 березня та № 650 від 1 липня затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва.
Бюджетні кошти спрямовуються для надання сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам, що проводять діяльність з виробництва продукції тваринництва, спеціальної дотації за: вирощений та проданий на забій і переробку молодняк великої рогатої худоби; приріст поголів’я корів молочного, м’ясного напрямку продуктивності, закуплені племінні нетелі або корови; поголів’я корів м’ясного напрямку продуктивності; поголів’я вівцематок і ярок старше одного року; поголів’я телиць, закуплених у населення для вирощування; реалізацію вовни переробним підприємствам.
Бюджетна дотація фізичним особам надається лише за вирощений і проданий на забій молодняк великої рогатої худоби.
Встановлена мінімальна прийнята жива маса однієї тварини: для сільськогосподарських підприємств вона становить 390 кг, для фізичних осіб – 330 кг та бюджетна дотація – одна гривня за кілограм живої ваги.
Для отримання дотації фізичні особи подають в управління агропромислового розвитку по одному примірнику приймальних квитанцій, довідку про вирощене поголів’я ВРХ, видану місцевою радою. В ній зазначається ідентифікаційний номер, серія і номер паспорта проданої великої рогатої худоби та ветеринарної картки, що додається до нього. Крім цього, подаються копії паспорта особи і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Документи, що подаються для отримання бюджетної дотації приймаються включно до 30 листопада. Документи, що подаються з 1 по 31 грудня поточного року приймаються з 1 січня наступного року на умовах, визначених у минулому році в межах доведеного помісячного асигнування.
Ольга ГОРПЕНЮК, 
начальник відділу організації виробництва
управління агропромислового розвитку.


Comments are now closed for this entry