На виконання спільного розпорядження голів Рівненської обласної ради та облдержадміністрації в Здолбунівському районі в липні минулого року було розпочато роботу по написанню стратегій сталого розвитку територіальних громад на 2013-2017 роки. Стратегія сталого розвитку - це бачення перспективи населеного пункту, підвищення добробуту його мешканців, який досягається реалізацією комплексу заходів, спрямованих на зростання інвестиційної привабливості територій, збільшення ефективності використання бюджетних коштів.


З метою якісного написання стратегій сталого розвитку територіальних громад в районі було створено робочу групу, до якої увійшли представники місцевої влади, керівники відділів та установ місцевих органів державної влади. Згодом в районній раді було проведено семінар-навчання з сільськими головами по написанню стратегій із запрошенням відповідних спеціалістів. Представники робочої групи були закріплені за кожною сільською радою та провели зустрічі з ініціативними групами по написанню стратегій у кожному селі. Як результат - з 21 по 27 лютого ц. р. в районній раді відбулося публічне представлення стратегій сталого розвитку територіальних громад за участю керівництва районної ради та райдержадміністрації, представників депутатського корпусу, громадських організацій. Під час презентацій присутні висловили ряд критичних зауважень до створених стратегій, які голови територіальних громад пообіцяли врахувати.
Як зазначив на підсумковій нараді по питанню написання стратегій заступник голови Здолбунівської районної ради Яків Мельник, переважно всі сільські ради до поставленого завдання підійшли відповідально. Найкраще свої стратегії презентували голови Мізоцької селищної, Здовбицької та Дерманської Першої сільських рад. Попереду - написання стратегії сталого розвитку Здолбунівського району на 2013-2017 рр. з подальшим її затвердженням на сесії районної ради. На думку голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука, пріоритетом розвитку нашого району має бути розбудова Дермансько-Острозького Національного природного парку і розвиток інфраструктури навколо нього, а це - покращення транспортного сполучення, як наслідок - розвиток зеленого туризму тощо. Також, за словами Василя Тимощука, Здолбунівщина повинна краще розвивати агропромисловий комплекс, адже на півдні району є багато незадіяних земель, в пріоритеті мають залишатися промисловість та мале підприємництво. “Лише спільними зусиллями влади та громади, враховуючи реальні, а не бажані фінансові ресурси, вдасться досягти успіхів”, - зазначив голова ради.
Варто відзначити, що написання подібних стратегій сталого розвитку для більшості голів територіальних громад є справою новою, проте необхідною, адже, як висловлювався римський філософ Марк Аврелій, - “не планувати - означає планувати провал”.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry