Здолбунівський РВ Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області стурбований різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається під час похолодання та морозів через необережне використання електрообігрівачів і опалювальних печей, їх несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж, а також через необережне поводження з вогнем під час паління.
У приватному секторі більшість пожеж в осінньо-зимовий період виникає через несправне пічне опалення. Домінує ж серед причин виникнення пожеж несправна електромережа, яка просто не витримує навантаження від обігрівальних електроприладів. Наслідками пожеж є, у кращому випадку, погоріле майно, а у гіршому - травмування чи навіть загибель людей.


Щоб запобігти виникненню пожеж, суворо дотримуйтесь таких правил безпеки: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не користуйтесь саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони. Опалюючи приміщення піччю на газі або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні, - у місцях тріщин буде добре видно сліди закопчення. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І взагалі: ремонт печей можна доручати виключно фахівцям. Особливо обережнини треба бути власникам будинків із дерев’яним перекриттям. Не залишайте газові плитки ввімкненими на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком - це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.
Не нехтуйте правилами пожежної безпеки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою “чорну” справу. Пам’ятайте, що Ваші здоров’я і життя у Ваших руках!
У разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101!
Вадим ТИШКУН,
інспектор Здолбунівського 
РВ Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry