Забезпечення на землі міцного міжнародного миру, стабільних дружніх взаємовідносин між державами є найважливішим завданням, яке стоїть перед всіма народами і націями, а мир і стабільність на глобальному і регіональному рівнях є невід’ємною умовою рівноправного співіснування і гармонійного розвитку всіх держав – членів світового співтовариства.
Люди в усьому світі однаково почуваються щасливими в своїй радості й нещасні в своєму горі. Всі хочуть жити, всі важко заробляють на свій шматок хліба. Смерть викликає однаково невимовний крик душі, гіркі сльози. Та коли політики затівають війни, починається жах. Скільки разів так було вже в історії: війни планують уже сиві політики, а в окопах опиняються ті, кому по 18—20- 30 років. Скрізь у війни одне обличчя – кров і сльози, злоба й ненависть, безмежні цвинтарі.


Далекий грудень 1979 року. Чужа й далека країна Афганістан. Жорстока, кривава, безглузда війна. Скільки смертей, скільки горя за 10 років! Молоді солдати йшли туди, свято вірячи, що виконують інтернаціональний обов’язок, захищають братній народ. І вони, обдурені, “наводили лад” у тій країні, не помічаючи, що вже втягнені у громадянську війну в Афганістані. Не було тоді й спокою в Україні всі 10 років афганської війни не тільки для тих посивілих батьків, чиї сини вже були в гарячій точці. Тривожними ці роки були і для тих батьків, сини яких служили на території колишнього Радянського Союзу, бо де б тоді не служив солдат, він міг у будь-який момент потрапити до Афганістану. Не було жодної людини, яка б не співчувала цим родинам, не переживала за цих юнаків і не чекала на їх повернення живими і здоровими.
Війна закінчилася і пішла в історію. Ніким і нікому не оголошена, вона виявилася вдвічі тривалішою, ніж Велика Вітчизняна. Проте безглуздість афганської війни не применшує героїзму і мужності наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто і ніщо не має бути забутим. Так, в Здолбунівському ПЛЗТ бібліотекарем ліцею та представниками юнацького відділу районної бібліотеки для дітей та юнацтва О. М. Вальчук та Н. В. Шевчук був проведений вечір мужності “Відлуння афганських гір” з переглядом презентації та відеофільмів цієї тематики, звучали афганські пісні. Ліцеїсти ознайомилися з героїзмом і мужністю воїнів - афганців та Хвилиною мовчання пом’янули тих, хто не повернувся з війни.
Інна ТРАЧУК,
бібліотекар Здолбунівського ПЛЗТ.

Comments are now closed for this entry