За вікном морозна погода, період новорічних та різдвяних свят. Коли студенти та учні були на канікулах, учасники скаутської організації Пласт села Здовбиця трудилися і організовували своє дозвілля.
За кілька днів до Різдва Христового, а саме 5 січня, відбулася акція “Різдвяна свічечка”, в якій були задіяні люди різного віку - від 3 до 50 років. Головним завданням “Свічечки” є відновлення традицій святкування Різдва Христового серед молоді, створення величної атмосфери свята та передача Вифлеємського Вогню Миру.
За легендою свята, вогонь мали викрасти “грабіжники”, бо чули, що без цього незвичайного вогника не почнеться Різдво! Але учасники дійства, колядуючи, назбирали цілісінький мішок “різдвяного дива”, який за допомогою ангела обміняли на таку цінну їм лампадку. Опісля “грабіжники” вирішили виправитись і лишились на святі. Грали в ігри і пили чай разом з іншими учасниками свята.
А вже 6 січня здовбицькі пластуни розвозили Вифлеємський Вогонь Миру по церквах УПЦ КП міста Здолбунова, сіл Ільпінь, Богдашів та Здовбиця, а також передали вогонь громадам греко-католиків та римо-католиків Здолбунова.


Така акція проводиться вже не вперше, і з кожним роком охоплює все більше християнських громад. Нагадаємо, що до Європи Вогонь з Вифлеєму у кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує з рук у руки так званою “скаутською естафетою” цілою Європою. Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України — Пласт. Поширення вогню триватиме усі Різдвяні свята, пластуни передаватимуть його друзям, родині, громадянам похилого віку, одиноким та людям з особливими потребами.
Завершальною частиною різдвяної епопеї став вертеп. 7 січня старші пластуни, а також юнаки та юначки, не зважаючи на мороз і пронизливий вітер, відправились прославляти народження Ісуса Христа. Розігруючи невеличку виставу, учасниками якої традиційно були пастухи, ангели, три царі, жид, чорт, смерть та цар Ірод. В такому складі вертеп завітав у гості до багатьох людей с. Здовбиця, даруючи справжню радість свята. Вертеп проводиться не вперше, але щороку ми стараємося вдосконалитись.
Подібні святкування вже ввійшли в традицію, і ми будемо докладати всіх зусиль, щоб примножувати ці славні справи і ширити їх по нашій рідній Здолбунівщині.
Мирослава Година,
пластунка,
учасниця акції.

Comments are now closed for this entry