Одним із шляхів збільшення власних надходжень до місцевих бюджетів є передача комунального майна територіальних громад району в оренду фізичним та юридичним особам з метою їх ефективного використання. Так, торік від оренди комунального майна до спеціального фонду районного бюджету надійшло 183 тис. грн. при плані 187 тис. грн., за 9 місяців 2012 року – 132 тис. грн. при плані 140 тис. грн. У загальному обсязі надходжень власних доходів доходи від орендної плати становлять майже 6 %. В основному орендоване майно використовується закладами охорони здоров’я, пунктами банківських установ та відділень зв’язку, закладами торгівлі та побуту, для організації харчування учнів, проведення занять короткотривалих груп дошкільного навчання.


Дотримання умов, порядку здачі майна комунальної власності територіальних громад району в оренду було темою останнього засідання координаційно-консультативної ради при голові райради, яке відбулося 18 жовтня під керівництвом в. о. голови райради Я. Р. Мельника. З розглянутого питання виступили в. о. начальника управління економіки РДА І. М. Холод, в. о. начальника відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа, начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук, головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима.
Практична частина семінару проходила на території П’ятигірської сільської ради. Її загальна площа - 1178 га, кількість дворів - 259, проживає 580 мешканців.

 


Село П’ятигори по праву можна назвати родинним, бо більшість його мешканців доводяться один одному близькими чи далекими родичами. Тому в стосунках між сельчанами панують мир і злагода. Люди тут працьовиті, справжні господарі, дбають і про власний добробут, і до загальних проблем села небайдужі.
Фінансовий стан сільської ради не завжди дозволяє втілити в життя ті чи інші плани і задуми на користь громади. Тому сільський голова Петро Миколайович Нестерчук підключає до вирішення соціальних проблем села спонсорів. І вони не відмовляють.
Хороша співпраця налагоджена між сільською радою та керівниками підприємств, які зареєстровані і здійснюють свою діяльність на території сільської ради. Зокрема, це ПСППП “Здолбунівське”, ПП “Компанія Автоленд”, ТзОВ “Колос-Інвест”. Завдяки порозумінню між очільником територіальної громади та керівниками названих підприємств за останній рік вдалося здійснити масштабний ремонт у сільському клубі, після чого він повністю оновився, і господарям було не сором приймати тут цього року учасників районного фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів. В планах на наступний рік - встановлення в клубі нового опалення.

 


Прекрасні умови для навчання учнів та роботи вчителів створені і в загальноосвітній школі І-ІІ ст., де також до початку навчального року проведений якісний ремонт приміщення, благоустроєне подвір’я. Грунтовні знання 87 школярам тут дають 18 вчителів.
Як зазначив сільський голова П. М. Нестерчук, демографічна ситуація на території сільської ради втішає - торік народилося 11 немовлят, а це найбільше по району. У нинішньому році очікують не нижчого показника.
З особливою теплотою, щирістю зустрічали учасників семінару у всіх закладах, які вони відвідали. У сільському клубі юні жителі села вручили їм традиційні хліб-сіль, виконали для гостей пісню про рідне село та розповіли про те, чим живе воно сьогодні. Цікаву розповідь про П’ятигори, його історичне минуле, основні етапи розвитку, пісні про рідну школу, любов до рідної землі представили для гостей і в загальноосвітній школі І-ІІ ст.
Знову ж таки завдяки спонсорам проведено ремонт кабінетів у приміщенні сільської ради, наведено порядок і на сільському кладовищі, яке найближчим часом планують огородити, бо вже є й кошти на цю справу.
Відповідне медичне обслуговування населення сільської ради здійснюється у сільському ФАПі. Нещодавно тут поміняли вікна, придбали холодильник, газовий конвектор.
Найбільшою ж проблемою для П’ятигір є незадовільний стан дороги від села до Здолбунова. Та жителі сільської ради, працьовиті й дружні, які звикли за все, що мають, дякувати Богу, сподіваючись на його милість і на допомогу влади, не втрачають надії, що незабаром позбудуться і цієї неприємності.
Людмила ВАСЮК.

На фото: під час семінару в П’ятигірській сільській раді.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry