Минуло 9 місяців нинішнього року. В органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і установах підбивають підсумки роботи за цей період. Про те, як спрацювали з початку року галузі господарського комплексу та соціальної сфери Здолбунівщини, про виконання бюджету йшлося на останньому засіданні колегії райдержадміністрації.
З інформаціями з цих питань виступили перший заступник голови РДА В. М. Сидорня, заступник голови РДА Р. В. Дрозд, заступник начальника фінансового управління РДА М. О. Самолюк.


Так, зокрема, зазначалося, що за основними видами промислової продукції нарощено виробництво плівки поліетиленової на 28,8%, мішків та пакетів з полімерів етилену - на 33,7 %, вузлів та деталей до автомобілів – на 25,4 %, плитки тротуарної та аналогічних виробів з цементу – на 36 %, деталей до печей та пальників – у 3,9 раза більше. З початку року у промисловості району освоєно 135 млн. грн. інвестиційних коштів.
На 2,3 %, в порівнянні з відповідним періодом 2011 року, збільшився обсяг виробництва валової сільськогосподарської продукції усіма категоріями господарств. Виробництво молока зросло на 12,3 %, поголів’я свиней – на 4 %, птиці – на 2,5 %. Обсяг прямих іноземних інвестицій збільшився на 1,1 %.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року у житлове будівництво залучено на 26,2 % більше іноземних інвестицій, на 13 % зросли обсяги виконання будівельних робіт, автомобільним транспортом перевезено на 22 % більше вантажів. Забезпечено виконання планових завдань із надходжень до Зведеного, Державного та місцевого бюджетів, відповідно, на 116,9, 114,4 та 118,4 %, надходжень власних коштів до Пенсійного фонду в районі - на 100,2 %. З початку року на 20 % зріс середній розмір пенсії, відсутня заборгованість із виплати зарплати на економічно активних підприємствах району.
Разом з тим, порівняно з відповідним періодом минулого року, обсяг виробництва на промислових підприємствах Здолбунівщини в порівняльних цінах скоротився на 3,6 %, обсяг реалізованої промислової продукції – на 1,3 %. В агропромисловому комплексі зменшено виробництво м’яса на 24,3 %, поголів’я ВРХ – на 4,1 %.
Значною залишається недоїмка до Зведеного бюджету району – 17,1 млн. грн., до бюджету Пенсійного фонду в районі – 1,2 млн. грн.
Голова райдержадміністрації В. С. Шуль, виступаючи на колегії, зауважив, що, звітуючи про виконання завдань, називаючи цифри і відсотки, що свідчать про якість роботи господарського комплексу, влада покликана допомагати підприємствам у вирішенні тих проблем, що гальмують їх діяльність. Так, зокрема, нині виникли труднощі, пов’язані із земельною сферою, у ТОВ “Здолбунівський завод будівельних матеріалів”. Тому керівник району дав завдання у місячний термін підготувати необхідні документи, аби разом з обласним керівництвом “проштовхувати” вирішення цієї проблеми на державному рівні.
Голова РДА наголосив і на необхідності жорсткіше підійти до питання скорочення недоїмки до Зведеного бюджету, обсягів боргу до бюджету Пенсійного фонду України в районі, висловив незадоволення роботою державної виконавчої служби, зупинився на питанні залучення інвесторів в агропромислове виробництво з метою ефективного використання незадіяних земельних площ та ін.
За словами Віталія Степановича, ті позитивні результати, яких вдається досягнути в роботі влади, господарського комплексу району, соціальних організацій, слугують в першу чергу для поліпшення добробуту жителів району. Разом з тим для подолання існуючих недоліків потрібні об’єднані зусилля та відповідальність всіх, хто в тій чи іншій мірі є представником влади, - на підприємстві, в установі, організації, а також кожного, кому не байдужий подальший стабільний розвиток Здолбунівщини.
Під час засідання розглядалися також питання про створення безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями до транспорту, об’єктів транспортної інфраструктури та вулично-дорожньої мережі, про хід виконання районної програми боротьби з онкологічними захворюваннями, про підсумки роботи із зверненнями громадян, з яких виступили, відповідно, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О. І. Єфімчук, головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима, головний спеціаліст юридичного відділу апарату РДА Н. В. Борейчук.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry