Одним з ключових питань, що розглядалися на останньому засіданні колегії райдержадміністрації, було питання виконання Програми профілактики правопорушень на період до 2012 року. Із звітом по ньому виступив заступник начальника Здолбунівського РВ УМВС в області С. І. Криса.
Аналіз боротьби зі злочинністю та правопорушеннями на території Здолбунівщини свідчить, що криміногенна обстановка в районі є складною. Поряд з позитивами у роботі правоохоронців – зменшенням на 13,8 % порівняно з відповідним періодом минулого року кількості злочинів, зокрема таких категорій, як завдання тяжких тілесних ушкоджень, шахрайство, крадіжки особистого майна - по ряду напрямків діяльності працівників райвідділу відзначаються суттєві недопрацювання. Так, 59 злочинів залишаються нерозкритими. Значно менше, ніж торік, розкрито злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків. Збільшилася кількість злочинів, скоєних у громадських місцях. Не вжито достатніх заходів щодо профілактики протиправної поведінки у підлітковому середовищі.


Як зазначили голова райдержадміністрації В. С. Шуль, члени колегії, в плані профілактики злочинності райвідділу потрібно ефективніше працювати, визначити конкретні завдання і спільно з виконавчими комітетами місцевих рад, відповідними підрозділами і службами РДА вживати заходів щодо недопущення погіршення криміногенної ситуації в районі, особливо у напрямку протидії незаконному обігу наркотичних засобів, дитячої злочинності, повторного скоєння злочинів раніше судимими особами. Сприятиме цьому й активізація роботи дільничних інспекторів міліції, громадських формувань.
Разом з тим, враховуючи суспільну важливість питання боротьби зі злочинністю та правопорушеннями, забезпечення законності на території району, члени колегії вирішили повернутися до його розгляду через кілька місяців.
Йшла на засіданні колегій мова й про підготовку до проведення виборів, особливістю яких буде те, що на виборчих дільницях встановлюються комплексні системи відеоспостереження. Органи внутрішніх справ та органи виконавчої влади мають забезпечити збереження цих систем, не допустити їх розкрадання чи пошкодження, аби виборчий процес в районі пройшов належним чином. Для цього головам територіальних громад слід подбати про те, щоб не було вільного доступу до систем відеоспостереження сторонніх осіб.
З питання виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Глинської сільської ради, яке також було внесено в порядок денний засідання колегії, виступив заступник голови РДА М. О. Аніскін. В ході аналізу фінансово-господарської діяльності органу місцевого самоврядування відзначалося, що станом на 1 вересня ц. р. виконання сільського бюджету по доходах до загального фонду забезпечено на 110,3 %, до спеціального фонду – на 106 %. Надходження до бюджету використовуються на соціально-економічний розвиток територіальної громади. Однак, для вирішення ряду актуальних проблем сільської громади їх недостатньо. Нагальними нині для сільських жителів є потреби у відкритті третьої групи в дитячому дошкільному закладі, облаштуванні внутрішніх туалетів у загальноосвітній школі, проведенні капітального ремонту сільського будинку культури, будівництві дороги Глинськ - П’ятигори – Здолбунів, здійсненні електрифікації нової вулиці.
Глинський сільський голова П. Л. Ольховець, авторитетна, ініціативна і ділова людина, яка відповідально ставиться до своїх обов’язків, робить все можливе для покращення добробуту територіальної громади, вишукує можливості для залучення позабюджетних коштів. Суттєву підтримку у цьому надає йому і районна влада. Завдяки співпраці і розумінню з боку депутата облради Д. М. Корилкевича було виділено кошти на проведення робіт в дитячому садочку, не відмовив він і в проханні допомогти в облаштуванні туалетів у школі. Як запевнив голова РДА В. С. Шуль, невдовзі надійдуть з обласного бюджету й кошти на проведення освітлення новозбудованих вулиць.
В ході засідання було також розглянуто питання про роботу культурно-дозвіллєвих комплексів району, надання невідкладної та ургентної допомоги жителям Здолбунівщини, з яких виступили в. о. начальника відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа та заступник головного лікаря району В. М. Мацьоха.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry