Учасники 15-ї зміни табору «Романтик».

 

Для дітей літо, як правило, найулюбленіша пора, адже це час канікул. Але, на жаль, не всім дітям батьки чи люди, які їх заміняють, мають можливість забезпечити влітку повноцінне оздоровлення, відпочинок корисний і змістовний, сповнений позитивними моментами. Хлопчикам і дівчаткам із сімей з складними життєвими обставинами у цьому плані багато років допомогає Здолбунівський районний центр для сім’ї, дітей та молоді, організовуючи для них щоліта табір з денним перебуванням «Романтик».


Цьогоріч проходила вже п’ятнадцята табірна зміна і, за словами її юних учасників, вражень яскравих подарувала їм безліч. Адже всього за тиждень вони встигли і дізнатись чимало цікавого, і здружитись, і оздоровитись. Під керівництвом Н. Романюк освоювали техніку декупажу і виготовляли сувенірні підкови «на щастя». Із розповіді голови районної організації Товариства Червоного Хреста України М. Бєлікової «романтики» дізнались про правила надання першої допомоги при травмах, а від О. Омельчука - про корисні властивості продуктів бджільництва, ласували привезеним ним медом. Під час міні-Олімпійських ігор «Романтик-2012» завзято змагались за перемогу, проявляючи спортивну витривалість, спритність і командний дух.
Та найбільше дітям сподобалось у туристичному поході до Старої Мощаниці - із наметами, «польовою» кухнею, невимушеним спілкуванням, піснями довкола багаття і стрічанням світанку. Для кожного з учасників похід став і своєрідним випробуванням на відповідальність, і можливістю розкрити свої найкращі особистісні якості. Хтось показав себе хорошим товаришем чи умілим кухарем, хтось - артистичним, надзвичайно працьовитим, щедрим чи завжди готовим прийти на допомогу. Головне, мандрівка міцно усіх здружила.
Минулої суботи у районній бібліотеці для дітей та юнацтва, котра вже багато років гостинно приймає у себе табірні зміни, у присутності близьких хлопчиків та дівчаток і друзів табору відбулося урочисте закриття «Романтика-2012». Діти підготували концертну програму, кожен номер якої став щирим «Спасибі!» , адресованим усім, хто з ними працював і хто доклав зусиль, щоб проведення табору цьогоріч стало можливим. А це, насамперед, директор РЦ СССДМ Т. Павлова, фахівці центру А. Макова,
Л. Гуляйгродська, О. Орещенко, К. Тищенко, волонтери -
А. Павлінович (медичний працівник і натхненник спортивних змагань), П. Степанський,
С. Болотнюк, О. Омельчук (пасічник), Р. Радчук, В. Карасюк (водій), а також небайдужі до дитячих доль друзі табору - приватні підприємці В. Середюк, Е. Мосійчук, Є. Майкшак, В. Петровський і В. Петровська, колектив і особисто директор РБДЮ Т. Сахнюк, землевпорядник Старомощаницької сільської ради В. Герасимчук, Здолбунівська райспоживспілка (кер. О. Солтис-Шолудько), магазини «Едем», «Світанок», «Наталка», «Центр», «Світ канцтоварів», кафе «Любава», ресторан «Троянда», піцерія «Манго» і ін. Не лишилися без подарунків і самі хлопчики та дівчатка. Вручили медалі та грамоти РЦ СССДМ переможцям спортивних змагань. Для кожної дитини дорослі знайшли чимало хороших слів, які, вірю, надихатимуть їх лише на добрі справи. Такі різні, але згуртовані, малі «романтики» прощалися із сумом та надією на те, що буде і «Романтик-2013».
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry