та взяла участь в урочистостях з нагоди 355-річчя
обрання гетьманом України Івана Виговського


 

Жидачівщина – регіон, який надзвичайно багатий своєю історією. Цей мальовничий куточок розкинувся у південно-східній частині Львівської області. Історія Жидачівщини тісно пов’язана із постаттю гетьмана України Івана Виговського, який мав маєтності в селі Руда і певний період проживав там після 1660 року. За свідченнями історичних джерел, саме тут знаходиться і могила гетьмана.

 


Сьогодні Жидачівщина є одним з осередків козаччини. Тут розташовано музейний комплекс, до якого входять храм Покрови Пресвятої Богородиці в смт Гніздичів, музей гетьманства, пам’ятник Івану Виговському, панський двір на території школи в с. Руда, де височить велетень-дуб, вікова історія якого сягає гетьманських часів.
Стало доброю традицією проведення в с. Руда фестивалів козацької пісні і танцю. В цьому році козацький фестиваль мистецтв «Козацька слава - злет душі людської» був присвячений 355-річчю обрання гетьманом України Івана Виговського. З традиційною галицькою гостинністю зустрічали на фестивалі делегацію Здолбунівського району у складі заступника голови районної ради Я. Р. Мельника, начальника відділу освіти райдержадміністрації, депутата районної ради В. М. Бондарчук, керуючої справами виконавчого апарату районної ради Н. О. Біндюк. Також в урочистостях взяли участь делегації з Польщі та Донеччини.


Святкування розпочалося богослужінням в Кохавинському монастирі. Потім учасники урочистою ходою на чолі з козаками пройшли до музею Івана Виговського, де відбулося урочисте віче за участю представників влади та громадськості, після чого поклали квіти до пам’ятника І. Виговському. Під час фестивалю гості мали можливість насолодитися козацькими піснями і танцями, взяти участь у численних майстер-класах, оглянути виставки народних майстрів, скуштувати козацького кулешу.
Вітаючи учасників фестивалю, Яків Романович Мельник зазначив, що Жидачівщина славиться історичними та культурними пам’ятками, тут жили і творили відомі культурні, громадські та політичні діячі, серед яких однією з найвизначніших є постать гетьмана України Івана Виговського. Також Я. Р. Мельник подякував учасникам та організаторам фестивалю за збереження та примноження традицій наших предків, побажав успіхів та процвітання Жидачівському краю.
Наталія БІНДЮК,
керуюча справами
виконавчого апарату
районної ради.
На фото: під час перебування здолбунівчан на Жидачівщині.

Comments are now closed for this entry