Відносини між Україною та Білоруссю завжди були і залишаються винятково дружніми, заснованими на багатовікових культурних і економічних зв’язках, спільних традиціях й історії. Свідченням цього є налагодження співпраці у різних сферах між нашим та Столінським районом сусідньої держави відповідно до укладеної угоди.


Делегація Здолбунівщини у складі голови райдержадміністрації Віталія Шуля, заступника голови районної ради Якова Мельника та заступника голови РДА, депутата райради Романа Дрозда, побувала з дружнім візитом у м. Століні Республіки Білорусь, де взяла участь в урочистих заходах з нагоди дня міста. Столін – це районний центр Брестської області, розміщений за 15 км від кордону з Україною, де проживає 12,5 тис. населення.
В ході урочистостей представники Здолбунівщини привітали керівництво білоруського міста-побратима і, за українською традицією, вручили коровай з нового врожаю на вишитому рушнику, а також бурштинові картини та інші подарунки.
Під час круглого столу у Столінському райвиконкомі між представниками обох сторін відбулася предметна розмова щодо перспектив подальшого співробітництва. Здолбунівчани побували також у міському парку, на місцевому спиртзаводі.
Керівники Здолбунівського району запросили білоруських колег відвідати наш край 24 серпня, в день святкування Дня Незалежності України. Отож, в програму з відзначення на Здолбунівщині найголовнішого державного свята буде включений і виступ колективу художньої самодіяльності Столінщини.
Загалом існуюча модель відносин між Україною і Білоруссю, в основі якої лежать добросусідські взаємини і співпраця, є продуктивною і перспективною. Дедалі більше зростає значення українського фактора в житті Білорусі. І саме дружні візити один до одного сприяють зміцненню довіри у відносинах між нашими країнами.
Юлія САГАЛО,
завідуюча сектором з питань 
внутрішньої політики РДА.

Comments are now closed for this entry