Жителька одного з сіл, що на Здолбунівщині,
вишиває картини великих розмірів дрібним хрестиком

 

 

 З останніх робіт Вєри КРУГЛИК.

 

Широкоплечі постаті запорожців, різноманітні птахи чи великі маки - ці та інші полотна створює жителька села Білашів Вєра Кирилівна Круглик. Роботи ці прикрашають всі стіни її будинку. Картини майстрині (так називають її ті, хто бачив роботи) в більшості великих розмірів, вишиті малим хрестиком, кожну клітинку заповняє нитка іншого кольору.
Приватний підприємець за родом занять та рукодільниця за покликанням, такою її знають у селі. Вміння Вєри Кирилівни, яка вже декілька років тому вийшла на пенсію, розвивалося впродовж усього її життя. Як зазначає сама жінка, вишиває вона стільки, скільки себе пам’ятає.


Талант майстрині, проявляючись упродовж усіх років, досягав все більшої досконалості. Проте у родині, де всі жінки вишивали, на жаль, чи, можливо, на щастя, ніхто ще тоді маленьку дівчинку не вчив, навики набувалися методом спроб і помилок. “Дивилася, як всі вишивають, і сама вчилася, бо не ті часи були, щоб хтось мав час сидіти і вчити мене”, - розповідає Вєра Кирилівна.
Будучи на пенсії, майстриня приділяє вишиванню більше часу. Назвати точне число полотен, які вишила, не може. Родину має велику, тому багато картин просто дарує родичам. Продавати не має бажання, бо вважає своє вишиття досить копіткою працею, яка дорого коштує, а щоб оцінити її дійсно по-справжньому, потрібні професіонали.
Тематика полотен різноманітна: портрети, ікони, пейзажі, квіти, історичні постаті та події. На запитання, чи були картини, які важко вишивалися, Вєра Кирилівна з посмішкою на обличчі відповідає: «Ні. Я вишиваю із задоволенням, відпочиваю за такою роботою, поринаю у свої думки, і так швидше плине час. Мої роботи для мене дорогі, вони - моє життя».
У своїх картинах майстриня використовує не менше п'ятдесяти ниток. Час для своєї найулюбленішої справи завжди знаходить, у крайньому випадку - годину на день. «Я можу цілий день вишивати і не втомлюватися. У кожній картині - частинка моєї душі», - говорить Вєра Кирилівна. На вишивання одного полотна невеликого розміру витрачає, зазвичай, два тижні.
Народна майстриня поки що ніде не виставляла свої полотна, тому зараз ними милуються родичі, знайомі, сусіди.
Наталія КРУГЛИК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry