«На сцену запрошуються здовбицькі «Самоцвіти»!” - так ведучі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної музики «Чумацький шлях», що проходив у м. Нова Каховка, що на Херсонщині, оголошували наш оркестр. Ми - із «Самоцвіту», дитячого зразкового оркестру народних інструментів Здовбицької школи. Ми - музиканти-самоучки, яких вчить грати на різних інструментах Олег Трофимчук. Ми - звичайні сільські діти, які приїхали за 900 кілометрів змагатися із професійними музичними колективами з усієї України. Нас 26 віком від 8 до 17 років. Приїхали без надії на перемогу, бо ж не читаємо нот з листа і техніка видобування звуків з інструментів у нас не така, як у професійних музикантів, вона - неправильна, але - наша. Ми любимо музику. І ми - перемогли. Серед майже двох десятків оркестрів народних інструментів журі конкурсу - викладачі Одеської консерваторії - визнало нас найкращими. Гран-прі конкурсу - наш!


Очевидно, високоповажне журі, побачивши нашу нетиповість і бажання перемогти, почувши справжню музику у виконанні дітей без спеціальної освіти, вирішило присудити цей приз колективу, який виконав чотири складні твори без нот, як кажуть, на слух - із пам’яті.
Ми граємо все. Народну музику, класику, авторські композиції нашого керівника. Ми пишемо самі цю музику. І, як засвідчив конкурс, вона - варта уваги. Звичайно, нічого б не було без виснажливих репетицій, без розуміння вчителів і директора Здовбицької школи Сергія Радіонова, без спонсорської допомоги.
Дорога була далека, транспортні послуги потребували чималих коштів. Допомагали нам усім миром. Серед спонсорів - М. Панчук, С. Мичка, В. Дрозд, Й. Гаврищак, В. Герасимчук, Я. Шадий, О. Смірнова. Генеральним же спонсором виступила Здовбицька сільська рада на чолі з головою Ю. Боярчуком. Завдяки їм наша мрія здійснилася. Ми дізналися багато цікавого, побувавши проїздом в Уманському дендропарку «Софіївка», відвідали музеї у Каховці. Навіть встигли скупатися в морі і перемогти.
А ще цієї перемоги не було б, якби не наш Олег Ігорович Трофимчук. Незмінний протягом 26 років керівник оркестру, який щороку з сумом дивиться на випускників, адже їм треба шукати заміну, і з надією - на малюків, які вперше беруть до рук інструменти.
Ми з нетерпінням чекаємо кожної наступної репетиції, вчимося самі і вчимо інших. Бо ми - з «Самоцвіту», ми - переможці!
Ірина КІНДРАС,
учениця 9-го класу Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст.,
учасниця дитячого зразкового оркестру
народних інструментів «Самоцвіт».

Comments are now closed for this entry