22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

 

 

 Один з пам’ятників загиблим в роки війни в Здолбунові.

 

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні - день пам’яті. Відзначається щорічно 22 червня. Встановлено напередодні
60-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. «…з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності…, на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 р.
Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу - Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника.


Дата початку війни стала в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі бою, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях НКВС, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.
Саме нашому народу завдячує весь світ за мужність і героїзм, проявлені у смертельному двобої з фашизмом. Наша нація за роки Другої світової війни втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових).
Ніхто не має права забути, що трагедія 1941-го поклала початок переможному Травню 1945-го.
Тож низький уклін захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Проявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і славі звитяг, українці здобули мир та омріяну єдність у межах однієї держави, яка ще мала пройти свій тернистий шлях до незалежності. Наш святий обов’язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої Перемоги.
Віддаймо шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв війни.
Слава їм, вічна і світла пам’ять!

 

Comments are now closed for this entry