У селі Пляшева минулої неділі відбулися урочистості із вшанування пам’яті козаків, які загинули, захищаючи Україну в Берестецькій битві 1651 року. І хоча з того часу вже минув 361 рік, Берестечко не втрачає для українців свого символічного значення. Сюди йдуть справді як на прощу – вклонитися тим, які віддали своє життя, але не зрадили найдорожче – Батьківщину.


Божественну літургію та панахиду за полеглими героями очолив Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет. Після богослужіння владика надав слово громадським діячам, зокрема благословив на виступ очільника рухівців Рівненщини Валентина Королюка. Звертаючись до присутніх, Валентин Королюк запевнив, що пам’ять про героїзм та самовіддану боротьбу козаків-героїв не підвладна часові. Адже герої Берестечка на всі майбутні віки стали символом нескореності України. Вони показали для прийдешніх поколінь справжній приклад патріотизму та готовності до самопожертви.
Після того, як всечесні отці, представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника загиблим козакам, відбувся мітинг, на якому виступили представники національно-демократичних організацій області. Звертаючись до присутніх, голова Рівненської обласної організації Народного Руху Валентин Королюк (на фото) нагадав надзвичайно актуальні слова Вячеслава Чорновола: «Дай нам, Боже, любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко шкодувати – втративши».
– Усім стає очевидним: та дорога, якою зараз ведуть Україну її керівники, прямує до втрати незалежності, – наголосив Валентин Королюк. – Тому ми, національно-демократичні сили, повинні прийти до порозуміння і почати будувати справді українську Україну. Перший крок ми вже зробили – шість партій об’єднались у форматі Об’єднаної опозиції «За Батьківщину!». Саме єдності зараз дуже потребує українське суспільство, про це ми чуємо на кожній зустрічі з людьми. Тому я упевнений: перемога буде за нами!
До речі, цьогоріч гості традиційного вшанування пам’яті козаків, полеглих у Берестецькій битві, мали змогу долучитися до козацької кулінарної спадщини. Адже за ініціативою та під патронатом голови Рівненської обласної організації Народного Руху України Валентина Королюка всіх охочих пригощали смачним козацькими кулішем.
Володимир ЗАЙЧУК.

Comments are now closed for this entry