Вже стало традицією, що в третю неділю червня своє професійне свято відзначають представники найгуманнішої та найблагороднішої професії - медичні працівники. Жодна людина в світі не уявляє свого життя без медицини, бо найцінніше, що у нас є, - це здоров’я. Люди в білих халатах приносять на вівтар самопожертви свій вільний час і родинний затишок, дарують хворим віру і надію на порятунок.
Щороку до цього дня медики нашого району підходять з певними здобутками та досягненнями. Без перебільшення можу сказати, що нам є чим пишатися. За основними показниками діяльності, які визначають ефективність роботи, заклади охорони здоров’я Здолбунівського району впродовж останніх 3-х років займають друге місце в області.


Свою роботу ми спрямовуємо на реалізацію завдань щодо реформування галузі і поліпшення якості надання медичної допомоги населенню в контексті Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. У 2011 році проводилися системні зміни в рамках виконання І-го етапу реформування: створено відділ охорони здоров’я райдержадміністрації як замовник медичних послуг, завершено реорганізацію сільських лікарських амбулаторій в амбулаторії сімейної медицини, оптимізовано ліжковий фонд та кадрове забезпечення медичних закладів. У цьому році плануємо розпочати ІІ етап реформування: створення комунального закладу - центру первинної медичної допомоги, модернізацію служби швидкої медичної допомоги.
Медичну допомогу населенню району забезпечує центральна районна лікарня на 225 ліжок, Мізоцька районна лікарня на 30 ліжок, 6 амбулаторій сімейної медицини, 27 ФАПів, районна стоматполіклініка, лікарський оздоровчий пункт ПАТ «Волинь - Цемент». Розгорнуто 105 ліжок денного стаціонару, з яких 40 – в сільській місцевості.
Щорічно на цілодобових ліжках оздоровлюється понад 9,6 тис. хворих, в денних стаціонарах майже 3,7 тис. хворих. До амбулаторно-поліклінічних закладів звертається понад 42 тис. хворих, на прийомі у стоматологів буває понад 52 тис. пацієнтів, відділення швидкої допомоги здійснює майже 26 тис. виїздів на виклики. Лікарі хірургічного профілю виконують майже 5 тис. операцій в стаціонарних та амбулаторних умовах, приймається близько 500 пологів. Стабілізувався показник народжуваності населення, низький показник малюкової смертності, щорічно знижується й показник загальної смертності. А за кожним показником стоїть врятоване людське життя.
В центрі уваги закладів охорони здоров’я району були і залишаються заходи, спрямовані на покращення демографічної ситуації, стимулювання народжуваності, зміцнення репродуктивного здоров’я населення, профілактику, раннє виявлення і своєчасне лікування захворювань, пропаганду здорового способу життя.
Весь тягар і складність повсякденних буднів несуть на своїх плечах звичайні і прості люди – медичні працівники. В лікувально-профілактичних закладах району трудяться 135 лікарів та 372 середніх медпрацівники. Переважна більшість з них - висококваліфіковані спеціалісти: 82 лікарі і 260 медсестер мають вишу і першу кваліфікаційні категорії. Своєю нелегкою та надзвичайно відповідальною працею, чуйністю до людської біди та болю, високим професіоналізмом та милосердям вони повертають здоров’я, а часто і найцінніше – життя. На вдячність і повагу серед колег та жителів Здолбунівщини заслуговують більшість медиків району.
В 2011 році охорона здоров'я району профінансована на суму 25,46 млн. грн., з яких понад 860 тис. грн. використано на медикаменти і понад 358 тис. грн. – на харчування хворих. За І квартал цього року медицина профінансована на суму 8,16 млн. грн. Видатки на медикаменти склали 311,6 тис. грн., з яких 82,1 тис. грн. на пільгові рецепти. Залучено позабюджетних коштів на потреби галузі в 2011 році на суму 948 тис. грн. В рамках реалізації державної політики в галузі охорони здоров'я в районі фінансується 15 медичних програм. Видатки на їх фінансування у 2011 році становили 509,9 тис. грн.
Значна увага приділяється покращенню матеріальної бази медичних закладів, що сприяє покращенню лікувально-діагностичного процесу та умов перебування хворих на лікарняному ліжку. За кошти районного бюджету та спонсорську допомогу придбано медичне обладнання на суму понад 120 тис. грн. Наприкінці минулого року центральна районна лікарня отримала сучасну рентгенівську установку вартістю понад 1 млн. грн. Газифіковано ФАПи сіл Буща та Борщівка, забезпечено централізованим водопостачанням Дерманську лікарську амбулаторію та ФАП с. Уїздці. За активного сприяння та допомоги голови райдержадміністрації В. С. Шуля проведено капітальний ремонт хірургічного відділення центральної районної лікарні із залученням, як спонсорів, більшості установ і організацій району, приватних підприємців.
У переддень професійного свята хочу подякувати Вам, шановні колеги, за нелегку та самовіддану працю задля збереження найціннішого – здоров’я людей, за терпіння та чуйність. Низький Вам уклін за щоденний звитяжний труд.
Іван ЗИМА,
головний лікар Здолбунівської ЦРЛ,
кандидат медичних наук.

Comments are now closed for this entry