Так сказав голова районної ради Василь Тимощук під час перебування
делегації з Республіки Білорусь на Здолбунівщині

 

 

 

Хлібом-сіллю зустрічають білоруську делегацію
в Будеразькій ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Розвиток міжнародної співпраці - один з важливих векторів діяльності Здолбунівської районної ради. Зустрічі з представниками інших країн останнім часом почастішали. Ще свіжі в пам’яті враження від нещодавньої зустрічі з численною польською делегацією, як нові гості завітали до Здолбунівщини - депутати Столінського району Республіки Білорусь на чолі з головою Столінської районної ради Олексієм Олексійовичем Демком. Делегація у кількості 30 чоловік була представлена головами постійних комісій райради, депутатами обласної ради, заступниками голови райвиконкому, сільськими головами, керівниками установ, підприємств, організацій.
Слід відзначити, що остання зустріч з представниками Столінщини проходила на їх території, під час відвідин сусідньої держави депутатами Здолбунівщини у червні минулого року. Тож черговий візит був відповіддю білорусів на запрошення української сторони з метою вивчення перспектив співробітництва.


У супроводі голови районної ради Василя Тимощука, його заступника Якова Мельника впродовж дня гості подорожували районом, цікавилися станом економіки, соціальної сфери, перспективами розвитку різних галузей, знайомилися з нашими досягненнями, не оминали увагою й спільних проблем і можливостей їх вирішення. Представники обох сторін обмінювалися думками щодо подій у світі, євроінтеграційних процесів, пріоритетних напрямків розвитку наших регіонів.

 

 

 Українські пісні та танці дарували гостям у районному центрі
творчості дітей та юнацтва.


Найкращі враження отримали гості під час відвідання об’єктів освіти, відзначивши високий рівень національного виховання, збереження народних традицій, духовних надбань. Гідно представили свої навчальні заклади колективи районного центру творчості дітей та юнацтва, міських ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 та дитячого навчального закладу "Ладоньки", Мізоцького НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей", Дерманської гімназії. Скрізь білоруських друзів доброзичливо зустрічали з хлібом-сіллю, зі щирими словами, дарували їм українські пісні, танці, сувеніри, розповідали про успіхи. Спілкування з керівництвом, педагогами закладів проходило у невимушеній, дружній атмосфері, від чого і господарі, і гості отримали масу позитивних емоцій, моральне задоволення, висловили побажання повторно зустрітися.

 

 

До приїзду гостей в Мізоцькому НВК “ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей”
зацвіли кактуси. 


Побували учасники делегації й у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту, Мізоцькій школі-інтернаті, ознайомилися з процесом виробництва цементу на ПАТ "Волинь-Цемент" та особливостями підготовки водіїв у навчальному центрі ВАТ “Мізоцьке РТП”, відвідали Свято-Воскресенський чоловічий монастир та криївку УПА на Гурбах, оглянули Дерманську лікарську амбулаторію, цікавилися експонатами в музеях У. Самчука та Б. Тена у Дерманській гімназії.

 

 

 Історичний момент – підписання угоди про співробітництво.


Тут же, у Дермані, до учасників зустрічі приєдналися голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль, керівники структурних підрозділів РДА та депутати Здолбунівської районної ради. У залі гімназії відбулася мультимедійна презентація Здолбунівського району, яку провів голова райради Василь Тимощук, а також дружня розмова у формі запитань-відповідей між представниками обох сторін зустрічі. Зокрема, обговорювалися питання розвитку сільського господарства, промисловості, формування бюджету, ведення інвестиційної політики, оптимізації мережі закладів освіти та ін.

 

 

 Про досягнення та успіхи міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4
розповідає директор закладу Л. А. Панасюк.


Кульмінаційним моментом зустрічі стало підписання Василем Тимощуком та Олексієм Демком угоди про співробітництво між Здолбунівщиною та Столінським районом Білорусі.
Керівники обох районів висловили думку, що підписання угоди стане поштовхом до подальшого налагодження зв’язків між нашими регіонами у економічній, соціальній сферах, встановлення тісного спілкування між колективами закладів освіти, культури, медицини, проведення зустрічей, культурних обмінів з метою запозичення кращого досвіду, що буде на користь обом сторонам.

 

 

 Свою пісенну творчість демонстрували й сябри.


- Нас багато що поєднує, ми близькі по духу. Нам є чому повчитися один у одного. Переконаний, наша співпраця буде на користь обом громадам, сприятиме їх розвитку і процвітанню, - зазначив голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук.
- У наших народів спільне слов’янське коріння, у нас спільна історія, культура, ті ж імена й прізвища, ми розуміємо один одного без перекладача і співаємо одні й ті ж пісні. У нас одне спільне минуле. Впевнений, майбутнє також буде спільним. І саме від нас сьогодні залежить, щоб ті дружні зв’язки, які на певному етапі розвитку були втрачені чи послаблені, сьогодні були нами поновлені і продовжені нашими нащадками, - додав голова Столінської райради Олексій Демко.

 

 

 Знайомство з роботою ПАТ “Волинь-Цемент”.


На згадку про цю зустріч керівники Здолбунівщини і Столінщини обмінялися пам’ятними подарунками та сувенірами.
І, звичайно, перебуваючи у Дермані, гості не оминули Свято-Троїцький жіночий монастир, де відчули особливу благодатну атмосферу святої обителі. Трапеза з ігуменею матушкою Веронікою, її мудрі духовні настанови залишили в серцях учасників зустрічі незгладимі, прекрасні почуття душевного спокою і умиротворення. А гостинність і щирість душі українців переконала, що братні народи повинні і надалі поглиблювати свої відносини, бо, як висловився поетичним рядком Олексій Демко, “наша дружба вековая, дружба вечная сябров”.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry