Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 342 затверджені бюджетні кошти на державну пітримку галузі тваринництва шляхом здійснення виплат спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, а також часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності; відсоткової ставки за кредитами, залученими на будівництво та реконструкцію тваринницьких та птахівничих ферм і комплексів, придбання технологічного обладнання та механізмів вітчизняного виробництва для тваринництва і птахівництва; витрат на закупівлю установки індивідуального доїння фізичним особам, власникам трьох ідентифікованих корів.


Дотація за молодняк виплачується фізичним особам за утримання молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарстві, та збереження його до певного віку на дату подання відповідних документів.
Дотація за молодняк виплачується за утримання молодняку, який на момент подання фізичними особами вперше відповідних документів досяг певного віку, у розмірі:
250 грн. за голову - за молодняк віком від 3 до 5 місяців;
500 грн. за голову - за молодняк віком від 6 до 8 місяців;
750 грн. за голову - за молодняк віком від 9 до 11 місяців (включно).
У подальшому бюджетна дотація за молодняк виплачується фізичним особам за збереження молодняку у розмірі 250 гривень за кожні наступні 3 місяці його утримання до досягнення ним одинадцятимісячного віку.
Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають сільським, селищній чи міській раді копії таких документів:
паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку - виданий в установленому порядку витяг з єдиного державного реєстру тварин;
паспорта особи;
довідки про відкриття рахунка в банку;
документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб.
Зазначені документи приймаються щокварталу до 1 числа наступного місяця та до 1 грудня 2012 року в порядку черговості. Підставою для внесення до журналу відомостей про наявність у фізичної особи поголів’я молодняку, крім зазначених документів, є запис у погосподарській книзі, що ведеться сільською, селищною чи міською радою.
Сільські, селищні чи міська ради складають реєстр фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, і разом з витягом з погосподарської книги, що підтверджує наявність молодняку, подають його в управління агропромислового розвитку райдержадміністрації для нарахування дотації.
Прийом відповідних документів управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації проводитиметься з 1 липня 2012 року. Телефон для довідок -  2-24-29.
Ольга ГОРПЕНЮК,
начальник відділу організації виробництва управління 
агропромислового розвитку Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry