стало свято працівників культурної ниви

 

 

 

Їх місія - зберігати і примножувати духовні надбання нашого народу, творити і дарувати людям радість спілкування з прекрасним. А минулого четверга численний колектив культармійців Здолбунівщини єдиною великою родиною зібрався у РБК, аби разом зустріти своє професійне свято. Завітали на урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури і майстрів народного мистецтва і ветерани галузі, керівництво району та міста, гості.
Надзвичайно емоційний, душевний тон заходу задав спів солістки районного будинку культури, ведучої програми Ірини Мельник.
Своєрідним підсумком зробленого за рік і означенням перспектив розвитку галузі культури в районі став виступ в. о. начальника відділу культури і туризму РДА Олени Мазепи.


- Об’єднуючи людей, культура завжди лишається острівцем живого духу, гарантом стабільності і злагоди в суспільстві, незамінним чинником його морального оздоровлення. Тож головною метою діяльності закладів культури було і є відродження, збереження і примноження національної культурної спадщини, кращих мистецьких здобутків, формування позитивного туристичного та інвестиційного іміджу Здолбунівщини, - наголосила Олена Миколаївна. Детально зупинившись на здобутках кожної з ланок галузі, вона висловила вдячність очільникам району, міському голові Здолбунова та директору БК ПАТ “Волинь-Цемент” за пітримку і плідну співпрацю, які сприяли цим досягненням.
За словами О. Мазепи, в числі основних завдань галузі на найближче майбутнє - покращення матеріально-технічної бази закладів культури, оновлення і поповнення бібліотечних фондів, комп’ютеризація сільських книгозбірень, вирішення питання повної зайнятості працівників, подальший розвиток КДК району, розширення асортименту платних послуг, активне залучення альтернативних джерел фінансування та ін.
З вітальним словом до присутніх звернулись голова районної ради Василь Олексійович Тимощук та голова райдержадміністрації Віталій Степанович Шуль. Винуватцям свята керівники району бажали нових творчих здобутків, довголіття, здоров’я, затишку і достатку в родинах, дякували їм за працю і запевнили, що й надалі підтримуватимуть розвиток галузі культури і найталановитіших її працівників.
Приємним дарунком від очільників району усім культармійцям стала корзина живих квітів, яку під оплески присутніх винесли на сцену.
Щедрими на теплі слова і добрі, щирі побажання були вітання, які адресували учасникам урочистостей міський голова Ігор Ольшевський, голова Рівненської обласної організації профспілки працівників культури Петро Давидюк, голова профкому працівників культури Здолбунівського району Валентина Теребійчук та голова районної організації профспілки працівників культури Ігор Пшеничний.
Не забули на святі і ветеранів культурної ниви, їм не раз дякували зі сцени, а Сусанні Івановій та Петру Кравчуку вручили квіти.
Присутні оплесками зустріли приємну звістку про нагородження директора районного будинку культури Елеонори Анатоліївни Стеценко грамотою Міністерства культури і туризму України, так само дружно підтримували і інших своїх колег, які піднімалися на сцену для вручення їм відзнак за працю, а таких того дня був справжній зорепад.
Грамоти Рівненської обласної адміністрації удостоїлась Олена Миколаївна Мазепа, Почесних грамот Рівненської обласної ради - Олексій Олександрович Павлусь і Галина Федорівна Зінчук, грамот управління культури і туризму Рівненської ОДА - Михайло Миколайович Мельник, Алла Василівна Левчук та Віктор Петрович Устянчук. Серед інших вручених на святі найдостойнішим нагород були Почесні грамоти Здолбунівської РДА, грамоти обласної організації профспілки працівників культури, районної ради, Подяки районного будинку культури та ін.
Неповторним святом музики, яке нікого з залі не залишило байдужим, став концерт камерного оркестру Рівненської обласної філармонії, що відбувся за сприяння почесного голови Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну”, депутата обласної ради Данила Михайловича Корилкевича.
У виконанні оркестру звучали відомі мелодії Й. Штрауса, А. Бабаджаняна, М. Скорика, А. Хачатуряна та інших композиторів, глядачі мали змогу насолодитися співом солістки обласної філармонії Світлани Жуковської. Виступ артистів додав усім гарного настрою, налаштувавши у переддень свята на хвилю позитиву.
По закінченні програми на сцену піднялась Олена Миколаївна Мазепа. Від імені усіх глядачів вона вручила квіти диригенту камерного оркестру Юрію Скрипнику, подякувала творчому колективу, а також висловила вдячність благодійному фонду “Любіть Україну” за організацію чудового концерту.
«Ти - джерело моє, моє життя», - так про свою професію може сказати кожен, хто присвятив себе культурній ниві. Хай буде воно сповнене цілющим натхненням і вдячністю та шаною людською.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: під час концерту камерного оркестру Рівненської обласної філармонії.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry