У проекті під такою назвою взяли участь разом вихованці Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту та учні Об’єднання шкіл технічних імені Станіслава Лема (Республіка Польща), які 4 травня завітали до Здолбунова. Програма проекту передбачала спільні екскурсії визначними історичними та архітектурними пам’ятками України, зокрема, містами Кам’янець-Подільський, Збараж, Львів, Клевань.
Гостей, за давньою українською традицією, у Здолбунівському ПЛЗТ зустріли хлібом-сіллю на урочистій лінійці. Далі ознайомили їх з матеріально-технічною базою навчального закладу. Після обіду на дівчат, адже склад делегації був саме дівочий, чекали спортивні випробування. Спочатку вони демонстрували вправність і моторність під час естафети. Та найцікавіше відбувалось далі - дівчачий футбол, який зібрав чимало вболівальників-хлопців. І хоча результат 3:1 на користь господарів, радості та азарту від гри вистачило на всіх. Футболістки отримали медалі, а команди - ще й кубки від спонсора матчу Україна-Польща Рівненського обласного благодійного фонду «Любіть Україну».


Екскурсії розпочали з Кам’янця-Подільського, одного з найдавніших міст України. Незабутні враження на українсько-польських туристів справили фортеця міста, її оборонні споруди, старовинний міст, панорама міста у бузкових заметілях з оглядових веж замку.
Дорогою додому відвідали ще одне історичне місце - Хотинську фортецю на березі Дністра, де у 1621 р. українсько-польські війська здобули перемогу в битві з турецько-татарською армією. Ще й досі дух захоплює від величі і неприступності оборонних споруд Хотина!
Побували і на Тернопільщині, перегорнули сторінки козацької визвольної війни. Адже саме у Збаражі відбувалися важливі воєнні події середини XVII ст. Погуляли Збаразьким замком, німим свідком тих часів.
Також учні нашого ліцею разом зі своїми польськими ровесницями мали змогу оцінити красу й вишуканість Львова. Там відвідали національний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар». Побували на могилах багатьох видатних людей як України, так і Польщі. Потім прогулялися вуличками старовинного міста, любуючись його архітектурними пам’ятками.
На завершення подорожей побували у містечку Клевані Рівненського району, де збереглися руїни замку 1475 року та костел Благовіщення з дзвіницею 1630 року.
Багато нового, досі невідомого для себе, відкрив кожен з учасників проекту, що завершився 10 травня. Та усі переконалися в одному: у нас справді спільне коріння. А це значить, що й майбутнє будуватимемо разом!
Оксана БАЮН,
заступник директора
Здолбунівського ПЛЗТ
з навчально-виховної роботи.
На фото: під час однієї з екскурсій.

Comments are now closed for this entry