Сумка - один з найважливіших аксесуарів. Можна сказати, що сумка - обличчя людини, за яким можна припустити, скільки людині років, який її соціальний статус, а також її особистий смак і якості. Історія сумок почалася кілька століть назад і динамічно розвивалася.
Початок історії сумок поклала шкіряна кишеня-мішок невеликих розмірів, яка пришивалася до одягу. Починаючи з XV століття, у побуті з’явилися маленькі мішечки для монет і дрібних предметів. Такі торбинки при ходьбі дзвеніли, їх носили на поясі як чоловіки, так і жінки. Трохи пізніше у жінок були цілі колекції таких шкіряних мішечків різних розмірів.


У XVI столітті жінки стали пришивати мішечки до спідниць зі споду.
У другій половині XVII століття в чоловічу моду увійшли штани з кишенями, і в будь-яких торбинках у чоловіків вже не було необхідності. Гроші вони стали зберігати в гаманцях, які клали в кишеню. І надалі історія розвивалася в основному в напрямку жіночих сумок.
У XVIII столітті в історії сумок з’явилися дамські сумочки з матерії або мережива, які називалися «помпадур» (на честь фаворитки французького короля Людовіка XV маркізи де Помпадур). Багаті дами змагалися між собою у найвишуканіших сумочках. Цього ж часу у жіночих спідницях з’явилися потайні кишені, які вшивають в бічні шви. У таких кишенях, також як і у чоловічих, можна було зберігати золоті та срібні монети, а також невеликі предмети.
У першій половині XIX століття історія жіночих сумок змінилася радикальним чином: жінки перестали ховати їх під спідницями і зберігати речі в кишенях, навпаки, намагалися показати оточуючим свої багато прикрашені бісером і стеклярусом вишиті, плетені, в’язані ридикюлі (сумочки-кисети). Такі ридикюлі виготовлялися з різноманітних тканин різного кольору. Хитромудрість і строкатість кисета-сумочки з довгими шовковими ручками залежала, головним чином, від спроможності дам.
На початку XX століття в жіночу моду увійшли вузькі довгі спідниці з перехопленням нижче колін - тут для кишень просто не знайшлося місця. І таким чином розміри сумок стали збільшуватися з великою швидкістю. Жінки і дівчата стали купувати сумки великих і середніх розмірів на довгому ремінці або ремінці-ланцюжку. І згодом в історії сумок з’явилися сумки, які найбільше схожі на сумки нашого часу.
Сучасні законодавці жіночої моди рекомендують, щоб колір і стиль сумки збігався з яким-небудь елементом одягу, наприклад, візерунком на хустці, тонким ремінцем або лаком для нігтів. Бажано також, щоб сумка була з натуральної шкіри. Краса і оригінальність сумки повинні поєднуватися з її практичністю. Сьогоднішня історія сумок показує, що мода на сумки міняється також інтенсивно, як на одяг та інші аксесуари.
У наші дні сумки виготовляють з найрізноманітніших матеріалів, роблять різних розмірів, дизайну і вартості: від полотняних сумок недорогих з бавовни, популярних у Європі, до сумок Біркін, які виготовляються з телячої шкіри або зі шкіри крокодила, з фурнітурою із золота або паладію, ціна яких досягає $ 25 000-30 000. Найвідомiшими світовими фірмами-виробниками сумок є «Dior», «Gucci», «Hermes», «Louis Vuitton» та ін. У житті людей сумки займають настільки важливе місце, що з цього приводу організовуються музеї та свята. Наприклад, у Токіо є музей сумок, де налічуюється понад 3000 експонатів всіляких розмірів і призначень, привезених з різних країн світу. У Великобританії 4 жовтня щорічно відзначається Національний день сумок, в цей день проходить демонстрація колекцій цих аксесуарів. Що ж, подивимося, як буде розвиватися історія сумок у 21 столітті.
Антон ЛУНІН,
The Epoch Times Україна.

Comments are now closed for this entry