Започаткована у далекі часи, червонохресна організація не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Поле діяльності Червоного Хреста не звужується.
Робота Товариства - невід’ємна складова профілактичних, рятувальних і медико-соціальних заходів. Доброта, співчуття, милосердя - основні риси людей, яких об’єднують лави червонохресного руху. Головна місія Товариства - попередження і полегшення людських страждань, захист життя, здоров’я та прав людини.


У переддень чергової річниці Перемоги над гітлерівським фашизмом хочу зазначити, що Червоний Хрест під час Великої Вітчизняної війни підготував понад 100 тисяч санінструкторів, медсестер і сандружинниць, котрі, ризикуючи власним життям, виносили з поля бою поранених, мужньо протистояли ворогу, віддавали свою кров пораненим.
У нашому районі найбільшою і найпоширенішою є служба милосердя, щоденна турбота якої - надання медико-соцільної допомоги одиноким людям похилого віку, інвалідам війни та праці. Колектив із шести медичних сестер слідкує за станом здоров’я 40 - 45 чоловік щоденно, виконує їм лікарські призначення, контролює прийом ліків. За 2011 р. кількість пацієнтів, яким надали медичну допомогу вдома, становить 782 чол. (з них 117 - лежачі, або такі, які пересуваються лише по хаті), до них зроблено 9637 відвідувань, надано медичних послуг 23283. Кількість одиноких, яких було влаштовано в стаціонар лікарні, - 60 чол.
При РО ТЧХУ є діюча кімната медико-соціальної допомоги населенню, куди кожний за потреби може звернутись для надання та виконання лікарських призначень, отримати психологічну підтримку та профілактично-пропагандистську літературу.
Є у нас і діючий банк одягу, куди за 2011 рік звернулись і отримали допомогу
б/в одягом та взуттям на суму 23321 грн. 522 людини; 8 чол. отримали матеріальну допомогу на суму 1900 грн.; для 5 чол. були придбані предмети першої необхідності на суму 400 грн.; 43 чол. отримали гаряче харчування; для 104 чол. були придбані продукти харчування на суму 1131 грн. Використано коштів для надання допомоги всього 26752 грн.
Протягом року організовуються місячники та різного виду акції. Такі заходи - це спрямування людей на благодійні вчинки, співпереживання, а також надання можливості найменш захищеним людям похилого віку та громадянам, які з певних причин обтяжені бідою, відчути себе не забутими та не покинутими суспільством. Під час проведення цих акцій було зібрано та передано безпосередньо в руки нужденним 21300 грн.
При районній організації Товариства Червоного Хреста України створено раду волонтерів, які працюють за трьома напрямками: допомога онкохворим дітям - організація збору коштів та пошук донорів крові; соціальна допомога одиноким людям похилого віку; пропаганда здорового способу життя, допомога молодим людям у протистоянні наркоманії та алкоголізму.
Не менш важливими для червонохрестівців є і такі програми: робота з учнівською молоддю; розшукова робота; пропаганда безкоштовного донорства; невідкладна гуманітарна допомога жертвам стихійного лиха; Червоний Хрест проти туберкульозу і СНІДу; діти-сироти; діти вулиць; пропаганда ідей милосердя, гуманізму та міжнародного гуманітарного права.
За підсумками діяльності за 2011 рік серед 17 районних організацій Здолбунівська отримала 3-тє рейтингове місце. Це - результат спільної роботи разом із Вами, установами, з якими у нас укладені угоди про співпрацю. Особливу подяку хочу висловити райдержадміністрації та районній раді за підтримку в оплаті послуг КМСД, відділу освіти РДА, лікувальним установам району, відділу культури і туризму РДА, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінню праці та соціального захисту РДА, територіальному центру.
Зі святом вітаю своїх колег - патронажних медичних сестер РО ТЧХУ, голів первинних організацій та членів Товариства, волонтерів, а також усіх, хто причетний до доброї справи червонохресного руху.
Пам’ятаймо: за краплиною участі у доброчинній справі - добробут, здоров’я, а інколи й життя людини.
Марія БЄЛІКОВА,
голова Здолбунівської РО ТЧХУ.

Comments are now closed for this entry