Не справжній, а відтворений з подій 1944 року

 

  

 

Незважаючи на те, що влада не надто перейнялася організацією вшанування вояків ОУН-УПА, 17 квітня, на третій день Великодня, в урочище Гурби прибуло багато патріотичного люду (ще жодного року не з’їжджалося стільки небайдужих українців). Завітали на ці урочистості народні депутати України Олег Тягнибок і Віктор Матчук, лауреат Шевченківської премії письменник Василь Шкляр.
На честь загиблих вояків ОУН-УПА в Свято-Воскресенському монастирі відбулося богослужіння, а потім на території пантеону біля колони Божої Матері - поминальний молебень, який здійснили священики УПЦ Київського Патріархату на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном.

 


Потім неподалік пантеону, де була змонтована сцена для виступів співочих гуртів, ділилися своїми спогадами ветерани національно-визвольних змагань з Тернопілля і Рівного.
Емоційним виступом порадував учасників урочистостей письменник Василь Шкляр.
Настоятель Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на повстанських могилах ієромонах Нифонт говорив про подвиги героїв Гурбенських лісів, про необхідність свято берегти пам’ять про них.

 


До підніжжя братської могили вояків УПА та до колони Божої Матері лягли квіти від вдячних патріотів України.
Родзинкою вшанування вояків ОУН-УПА стало відтворення бою того далекого квітневого дня 1944 року, під час якого зійшлися в нерівнім бою учасники визвольних змагань та бійці НКВС.

 


Бажаючі відвідали і музей-криївку, яку тут облаштовано і відкрито цього року.
У заходах з вшанування вояків УПА брали участь співочі гурти з Рівного, а також ансамбль козацької пісні “Забава” за підтримки депутата облради Данила Корилкевича.

 


Вшанування вояків УПА відбулося без інтриг і протистояння. Правда, неприємним осадом на серці залишиться цей день у ветеранів національно-визвольних змагань, які на Гурби добиралися попутним транспортом і за свій кошт. Хоча у попередні роки вони організовано, при допомозі влади приїжджали сюди вшанувати своїх загиблих побратимів.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти урочистостей вшанування вояків УПА на Гурбах.
Фото автора та Володимира ДРОЗЮКА.

 

 

 

 

 

Comments are now closed for this entry