мають працювати лісопильні та лісопереробні підприємства, дбаючи не лише про власні, а й суспільні інтереси

Такою була думка членів колегії райдержадміністрації, які на останньому своєму засіданні приділили головну увагу питанню врегулювання законності в діяльності суб’єктів господарювання у лісовій галузі.
Інформуючи членів колегії та присутніх про те, як на території району забезпечується дотримання законодавства у зазначеній сфері, заступник голови райдержадміністрації Роман Дрозд відзначив, що робочою групою із контролю за збереженням лісових ресурсів впродовж 2011-го та з початку 2012 року здійснювалися постійний моніторинг та перевірки діяльності пилорам, деревообробних цехів і підприємств.


За порушення санітарного законодавства в 2011 році накладено 12 штрафів, виносилась 1 постанова про тимчасове припинення експлуатації лісопильних цехів, у цьому році винесено 2 таких постанови. Працівниками управління Держкомзему виявлено факти самовільного зайняття земельних ділянок сільськогосподарського призначення та використання земельних ділянок лісогосподарського призначення без відповідних документів. За такі порушення видано 4 приписи та складено 1 протокол.
Одну кримінальну справу було порушено працівниками сектора Державної служби боротьби з економічною злочинністю відносно лісника ДП СЛАП “Здолбунівський держспецлісгосп” за фактом розтрати матеріально-технічних цінностей на суму 5600 грн. Також виявлено незаконну порубку деревини дуба на території Мостівського лісництва, якою завдано збитків на 10800 грн. Працівниками районного управління Держтехногенбезпеки за порушення у відповідній сфері до адміністративної відповідальності було притягнуто 13 суб’єктів підприємницької діяльності.
В ході комплексних перевірок дотримання чинного законодавства 9-ма лісопильними підприємствами, що діють на території Здолбунова, порушень не виявлено. Однак на 2 із 6 таких підприємств, зареєстрованих на територіях Здовбицької та Уїздецької сільських рад, встановлено факти порушень.
Відповідні перевірки проводилися і по лінії правоохоронних органів спільно з представниками лісогосподарських підприємств, про що на колегії інформував Михайло Костін, начальник сектора по боротьбі з економічною злочинністю РВ УМВСУ в Рівненській області.
Голова райдержадміністрації Віталій Шуль під час засідання наголосив на необхідності активізації діяльності робочої групи з контролю за використанням та охороною лісових ресурсів, зокрема, аби виявляти ті підприємства, які працюють без реєстрації.
- Район зацікавлений, щоб ці підприємства працювали, але виключно у правовому полі, і сплачували податки. Адже це наші надходження до бюджету. Це ті кошти, які забезпечать виплати пенсій, заробітних плат бюджетникам, - зазначив Віталій Степанович.
Згідно із прийнятим з розглянутого питання розпорядженням голови райдержадміністрації, відповідним управлінням, службам, територіальним представництвам слід ефективніше контролювати дотримання трудового, податкового, земельного, природоохоронного законодавства у сфері лісопильного виробництва. Свою лепту у справу охорони лісу від незаконних порубок, попередження розкрадання лісопродукції мають внести і лісогосподарські підприємства, і правоохоронні органи, і органи місцевого самоврядування.
В ході засідання члени колегії внесли свої пропозиції щодо врегулювання законності в діяльності лісогосподарських і деревопереробних підприємств на території краю, зокрема, щодо налагодження конструктивного діалогу з власниками підприємств цього виду, спільного пошуку цивілізованих шляхів розв’язання існуючої проблеми.

* * *
На засіданні колегії розглядалися також питання про виконання районних програм національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки та “Цукровий діабет” на 2009-2013 роки, з яких виступили, відповідно, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук та головний лікар району Іван Зима.
Людмила ІВАНОВА.

 

Comments are now closed for this entry