У цьому вкотре переконалися голови територіальних громад Здолбунівщини, які минулого тижня
знайомилися з роботою Богдашівської сільської ради в рамках проведення чергового семінару-навчання

 

 Про діяльність ПП “СвіТахо” розповідає його керівник В. В. ГОРБАТЮК.

 

Серед розглянутих в ході теоретичної частини семінару питань основним було про роботу органів місцевого самоврядування щодо розмежування земель державної та комунальної власності й вирішення земельних спорів. З інформацією виступив начальник управління Держкомзему в районі П. Ю. Пилипчук. Зокрема, він зазначив, що за останні 20 років у формуванні земельних відносин відбулися революційні зміни, які проявляються як у позитивних, так і негативних моментах. Подолати останні можна лише проведенням інвентаризації земель, встановленням меж населених пунктів і, як результат, здійсненням розмежування земель державної і комунальної власності. Цього вимагають як державні інтереси, так і регіональні. Розмежування земель, як зазначив П. Ю. Пилипчук, є вигідним для місцевих територіальних громад, оскільки відкриває нові можливості для їх економічного, соціального розвитку.


Позитивний досвід в реалізації державної політики в сфері земельних відносин напрацьований Богдашівською сільською радою (голова Д. В. Кушнірук), про що розповіла під час семінару секретар ради І. С. Хабатюк. Головним досягненням проведеної у цьому напрямку роботи є збільшення надходжень до сільського бюджету. Так, від сплати земельного податку до сільської казни надійшло торік понад 27 тис. грн., що більш як вдвічі перевищує рівень надходжень з цього виду податку у 2010 році. Значно зросли надходження і від орендної плати за землю.
На території сільської ради завершено видачу державних актів в рамках проекту “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”, укладені договори оренди на невитребувані паї.

 

ПП Т. В. МИХАЙЛОВА ділиться секретами
вирощування декоративних рослин. 


У 2011 р. активізувалася робота з оформлення громадянами права власності на земельні ділянки. Сільською радою замовлено виготовлення документів на право власності на земельні ділянки для обслуговування приміщень сільської ради, клубів, дитячого садка, дитячих майданчиків та автобусних зупинок, виготовлення карти-схеми Богдашівської сільської ради з визначенням меж населених пунктів, земельних часток (паїв). До кінця ц. р. планується замовити встановлення меж населених пунктів, проведення інвентаризації земель населених пунктів та земель сільгосппризначення.
Для практичного ознайомлення з досвідом роботи Богдашівської сільської ради учасники семінару виїхали на її територію. Останній раз вони тут були два роки тому, тож одразу помітили деякі переміни. При в’їзді в Богдашів встановлено новий знак з написом назви села, облаштовано місце для відпочинку “Галявина казок”, центральна вулиця вимощена білощебеневим покриттям, збудовано нову зупинку та ін.
Першим об’єктом, який відвідали керівники територіальних громад, була фірма “Автоленд”, де дізналися про види послуг, які надає підприємство, оглянули його виробничі цехи.

 

Учасники семінару знайомляться з роботою ПП “Автоленд”. 


Віншування з хлібом-сіллю влаштували гостям на благоустроєному подвір’ї сільської ради. Найкращі умови створені і в самому її приміщенні як для роботи голови, секретаря, апарату ради, так і відвідувачів. Поновлено стендовий матеріал, серед якого чільне місце відведено стенду “Доступ до публічної інформації”.
В особливу атмосферу духовності поринули учасники семінару, відвідавши Свято-Дмитрівську церкву УПЦ КП с. Ільпінь. Українські пісні у виконанні юних учасників художньої самодіяльності звучали для них зі сцени сільського клубу в Орестові. В цьому ж селі про особливості вирощування декоративних кущів, дерев їм розповіла підприємець Т. В. Михайлова.
Справжнім відкриттям для учасників семінару стало знайомство з роботою ПП “СвіТахо” (керівник В. В. Горбатюк), яке по праву можна назвати зразком сучасного підприємства європейського рівня, де здійснюють якісне сервісне обслуговування транспортних засобів, створено найкращі умови для відпочинку водіїв. Зокрема, тут встановлюють, ремонтують тахографи - контрольно-вимірювальні прилади, що реєструють параметри роботи автомобіля та водія, а також обігрівачі, кондиціонери, радіостанції та ін.
Неабиякою проблемою для Богдашівської сільської ради, як і для інших, є несанкціоновані смітники. Подолати це ганебне явище, як відзначалося в ході семінару, можливо лише планомірною і послідовною роботою місцевої влади із залученням громади, суб’єктів господарювання. Така співпраця існує між сільською радою і ПП “СвіТахо”, яке допомагає органу місцевого самоврядування у вивезенні сміття.
Підбиваючи підсумки семінару, голова районної ради В. О. Тимощук, його заступник Я. Р. Мельник наголосили, що у будь-якій справі, якщо підходити до неї професійно, виважено, можна досягти успіху. Зокрема, знайомство з роботою приватних підприємців на території Богдашівської сільської ради засвідчило, що люди хочуть працювати відкрито, прагнуть мати не лише зиск від свого бізнесу, а й бути корисними для громади, удосконалюють свою діяльність, йдуть назустріч побажанням місцевої влади, сподіваючись і на її підтримку. І приклад роботи Богдашівської сільської ради як у цьому напрямку, так і в інших, доводить, що там, де наполегливо працюють, обов’язково буде позитивний результат.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry