У нашому місті налічується 6 дев’ятиповерхівок, обладнаних ліфтами. З них 13 ліфтів перебувають на балансі КП “Міське будинкоуправління”. Ліфти передані на повне технічне обслуговування спеціалізованій організації ТзОВ „АРМ-ЕКО”. Ліфти є своєрідним вертикальним транспортом, належать до об’єктів підвищеної небезпеки, тому до них ставляться особливі вимоги.


В житлових будинках, які експлуатуються понад 25 років, необхідно проводити експертне обстеження та капітальний ремонт ліфтів. В місті Здолбунів у цьому напрямку роботи ми відчуваємо суттєву підтримку міського голови І. О. Ольшевського, завдяки чому ліфти своєчасно ремонтують. У житловому будинку № 57 по вул. Коперника перший капітальний ремонт ліфтів було проведено в 2007 році, вартість його становила 21,2 тисячі гривень. Наступний капітальний ремонт ліфтів виконано в 2011 році. Згідно з висновками експертно-технічного центру, кошторисною документацією, на капітальний ремонт 3-х ліфтів з міського бюджету було виділено 170,4 тисячі гривень.
У програму капітального ремонту на 2012 рік включено капітальний ремонт ліфтів в будинку № 55 по вул. Коперника. З березня 2012 року ремонт розпочато, орієнтовна його вартість 80 тис. грн. На перспективу у 2014-2015 роках планується капітальний ремонт ліфтів в житлових будинках Коперника, 53, 2 Лютого, 1, Шевченка, 202.
З листопада 2011 року роботу ліфтів налагоджено згідно з діючим законодавством, плату за технічне обслуговування ліфтів включено до складу плати за утримання житла та прибудинкових територій, всім мешканцям надано можливість користуватись ліфтами.
Відповідно до угоди з ТзОВ “АРМ-ЕКО” плата за технічне обслуговування ліфтів нараховується в залежності від терміну експлуатації, місячне нарахування становить 9121,49 грн. На кожну квартиру (крім першого поверху) нараховується орієнтовно 16-24 грн. в місяць. Для належного утримання житлового фонду, в тому числі і ліфтів, необхідно, щоб мешканці своєчасно розраховувались за надані послуги, погасили борги по квартирній платі. Провівши аналіз надходження квартплати, слід відмітити, що за період з листопада 2011 року по лютий 2012 року лише мешканці будинку Коперника, 57 сплачують квартплату на рівні 100 %, за що ми їм дуже вдячні. Чекаємо на активність і від мешканців будинків Коперника, 55 (82%), Коперника, 53, та 2 Лютого, 1, де лише 73-74 % проплачено.
Через низький рівень розрахунків подальша робота ліфтів може опинитись під загрозою зупинки, буде дуже прикро, якщо ліфти будуть відключені через борги.
КП “Міське будинкоуправління” сподівається на розуміння мешканців, адже житлові будинки, ліфти, інженерне обладнання - ваша спільна власність і тільки від вас залежить стан будинків та прибудинкових територій.
Валентина ГАБРУК,
в. о. начальника
КП “Міське будинкоуправління”.

Comments are now closed for this entry