Під час конференції.  

 

Левову частку всієї електроенергії в Україні та світі нині виробляють АЕС. Враховуючи те, що на Землі виснажуються запаси вугілля, нафти, газу, потреби людства в електроенергії, найімовірніше, задоволньнятимуть саме електростанції цього типу.
Щоб оцінити перспективи розвитку атомної енергетики, працівники Мізоцької публічно-шкільної бібліотеки оформили книжкову виставку «Атомна енергетика: за і проти» та організували наукову конференцію «Екологічна безпека атомної енергетики» за участю вчителів і старшокласників Мізоцького НВК.


У виступах учнів 11-А класу М. Троцьковець, Т. Заборовської, К. Скоцик висвітлювалось питання «Які з нині діючих електростанцій безпечні для людини та довкілля і здатні задовольнити зростаючі потреби людства в електроенергії?».
Про історію винайдення ядерного поділу, створення першого атомного реактора розповів вчитель фізики Ю. О.Федорчук. Завідуюча Мізоцькою ПШБ роз’яснила, як діє атомний реактор та які заходи з безпеки і контролю здійснюються на АЕС України та світу.
Звичайно, вивчаючи цю тему, не можна було не згадати про аварію на Чорнобильській АЕС, її причини та наслідки для людства. Про героїчний подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи нагадала присутнім вчитель української мови та літератури С. Ф. Васьковська. Про дію підвищених доз радіації на організм людини та методи запобігання захворюванням розповів лікар-терапевт Мізоцької лікарні В. С. Рудковський.
Зараз в Україні 15 діючих атомних енергоблоків, але до 2030 року 11 з них буде виведено із експлуатації через закінчення терміну дії. Україна може втратити енергетичну незалежність. Тому виникає потреба в будівництві нових енергоблоків. Проаналізувавши і зваживши почуте, можемо зробити висновок: альтернативи атомній енергетиці поки що немає, а тому потрібно зробити її безпечнішою і надійнішою.
Оксана ПАЛЬЧЕВСЬКА,
завідуюча Мізоцькою ПШБ.

Comments are now closed for this entry