За даними Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, щорічно вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації випускається понад 500 тисяч дипломованих фахівців. Значний їх відсоток здобуває вищу освіту за заочною формою навчання.

– Саме заочне навчання для багатьох наших студентів стало реальною можливістю розширити свій кругозір, під пильним наглядом досвідчених науково-педагогічних працівників систематизувати процес самовдосконалення і здобути професію юриста без відриву від трудової діяльності, - зазначає підполковник міліції Людмила Хмуровська, начальник Рівненського відділення Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національної академії внутрішніх справ - єдиного вищого навчального закладу на Рівненщині, який спеціалізується лише на заочному навчанні. - Працюючі студенти не відчувають при цьому незручностей, адже статтею 216 Кодексу законів про працю України передбачене надання додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які успішно навчаються без відриву вiд роботи. Так, для студентів (цивільних осіб) і слухачів (працівників ОВС) першого та другого курсів на період настановних занять, складання залiкiв та екзаменів законодавством передбачено 30 календарних днів додаткової оплачуваної відпустки, на третьому курсі і далі - по 40, на період складання державних екзаменів - 30 календарних днів.


За словами Людмили Хмуровської, чимало минулорічних вступників до Рівненського відділення ННІЗДН НАВС одночасно навчаються у декількох ВНЗ. І перша ж навчально-екзаменаційна сесія першого курсу, яка днями добігла кінця, показала, що талановита та розумна молодь ставиться до освітнього процесу досить серйозно.
– Без сумніву, відбору саме такої молоді не в останню чергу сприяє зовнішнє незалежне оцінювання знань, зареєструватися для проходження якого цьогоріч необхідно до 20 лютого, – зазначає співрозмовниця. – Та й самі студенти зізнаються, що почувалися впевненіше, подаючи до приймальної комісії сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти.
– Жодних тобі хвилювань на вступі, жодного страху перед додатковими запитаннями екзаменаторів, – усміхається студент першого курсу Андрій Циганюк, який хоч і закінчив школу значно раніше, та все ж вирішив пройти тестування разом із молодшим братом Сашком. Обидва вступили до Рівненського відділення ННІЗДН НАВС, адже зацікавилися навчанням саме тут ще під час «Дня відкритих дверей». Між іншим, цьогоріч відділення «відкриє двері» для всіх охочих третього березня об 11.00.
У першокурсника старшого лейтенанта міліції Миколи Смочека, який навчається на умовах окремого договору з працівниками ОВС, уже є вища педагогічна освіта, досвід роботи у школі, у лінійному відділі міліції на станції Рівне УМВС України на Львівській залізниці. Та задля того, аби пройти крізь терни вступної кампанії 2011 р., йому знову довелося сідати за підручники.
Нагадаємо, що громадяни, які закінчили школу у 2007 році та раніше, мають право вступати до ВНЗ на власний вибір - або за кількістю балів ЗНО, або за результатами вступних екзаменів безпосередньо в академії - з історії України, української мови та літератури, іноземної мови (та оцінки рівня фізичної підготовки – для працівників ОВС). Микола обрав останній варіант.
Навчаються у відділенні не лише жителі Рівненщини. Лейтенант міліції Анатолій Толкач приїхав до Рівного із Одеської області, де працює дільничним інспектором міліції. Каже, що хотів побачити всю Україну і чув схвальні відгуки про це відділення. За його словами, під час вступу найскладнішим випробуванням стала фізична підготовка через досить високі нормативи.
– Коли я зайшов до Рівненського відділення ННІЗДН НАВС на вулиці Вербовій, 39, то побачив, що тут дійсно немає сторонніх, – ділиться першими враженнями Анатолій. – Кожен із студентів та слухачів є непересічною особистістю, яка чітко усвідомлює своє покликання і вже визначилася із подальшим напрямком у житті. Відразу ж згадав китайську народну мудрість, яка порівнює людину із човном: якщо човен не знає, куди пливе, не буде й вітру, що наповнюватиме його вітрила…
Сподіваюся, вітер знань, успіхів і досягнень під час «заОЧНОЇ ставки» між студентами відділення та юридичною наукою завжди буде лише попутним.

Тамара ЛИСЕНКО, 
начальник сектора зв'язків із громадськістю
УМВС України в Рівненській області, підполковник міліції.

Comments are now closed for this entry