Вже стало доброю традицією у Здолбунові в останні дні січня вшановувати героїзм української молоді, яка загинула в нерівному бою біля станції Крути, відстоюючи зі зброєю в руках Українську державу. Саме завдяки подвигу, який здійснили українські патріоти у 1918-му році під Крутами, було затримано швидке просування російських військ до столиці УНР. Бій цей мав непересічне значення для гартування національного духу українців. Сміливо можна стверджувати, що якби не Крути, то інакшим був би рух опору в Україні у 20-ті - 50-ті роки ХХ століття.
За ініціативою депутатів Здолбунівської районної ради Леоніда Власюка, Олександра Бондарця (фракція ВО «Свобода») та Сергія Кондрачука (фракція «Наша Україна») у суботу, 28 січня цього року, на базі вищого професійного училища №1 м. Рівного було проведено міні-футбольний турнір пам’яті героїв Крут. Участь у змаганнях взяли 6 колективів. Чотири з них представляли Здолбунівський район. Змагалися також команди із Костополя та Квасилова. Переможець визначився лише у серії післяматчевих пенальті: обігравши команду Здолбунівської «Нашої України», кубок змагань виборов колектив «Монсел» із Нової Мощаниці. Капітан переможців – Леонід Власюк став також найкращим бомбардиром турніру.
Наступного дня, 29 січня, вулицями Здолбунова пройшла смолоскипова хода, яку організували національно-патріотичні організації Здолбунівщини, об’єднані в районному Комітеті опору диктатурі. Лютий мороз не злякав учасників заходу, їх зібралося близько сотні. Зі смолоскипами, прапорами та транспарантами колона учасників акції пройшла вулицями Грушевського, Приходька та Шкільна.
Поблизу нещодавно встановленого пам’ятного знака Степану Бандері перед присутніми виступив голова Здолбунівської районної ради В. Тимощук, а також депутати райради С. Кондрачук та О. Бондарець. У своєму виступі Василь Тимощук зазначив, що 300 юнаків поблизу станції Крути у холодному січні 1918 р. подали усій нації приклад самопожертви заради майбутнього своєї держави. «Подвиг українських юнаків під Крутами, які своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі», - наголосив В. Тимощук.
Мар’ян ПУШКАР.

Comments are now closed for this entry