На розгляд 13 сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня, було внесено такі важливі питання, як затвердження міського бюджету, проектів місцевих програм на 2012 рік та порядок обчислення плати за утримання дітей в дошкільних навчальних закладах міста.
Слід зазначити, що напередодні сесії питання порядку денного детально й зважено обговорювалися депутатами на засіданнях постійних комісій. Майже всі висловлені ними пропозиції були враховані при підготовці проектів рішень. Тож одноголосна підтримка цих рішень під час сесійного засідання була передбачуваною й логічною.
Отож, загальний обсяг доходів міського бюджету на 2012 рік встановлено в сумі 20 100 785 грн. Обсяг доходів загального фонду визначено в сумі 15 525 936 грн., спеціального – 4 574 849 грн. Загальний обсяг видатків міського бюджету затверджений у сумі 20 100 785 грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду у сумі 15 445 936 грн. та видатків спеціального фонду – 4 654 849 грн.
Даючи характеристику міському кошторису на нинішній рік, міський голова І. О. Ольшевський зазначив, що він значно кращий, ніж бюджети попередніх років, хоча, звичайно, ще далеко не досконалий. Останнім часом традиційною проблемою для міської влади є нестача коштів на утримання дошкільних навчальних закладів. Не виключенням є й нинішній рік – на дошкільну освіту бракує 1 млн. 400 тис. грн. В той же час з міського бюджету вилучення коштів до бюджету районного планується в сумі 1 млн. 700 тис. грн. В цьому є проблема. Ситуацію можна виправити за рахунок виділення дотації з районного бюджету міському на утримання дошкільних установ.
Ігор Олександрович подякував депутатам за підтримку важливого й необхідного для територіальної громади документа, який забезпечить життєдіяльність міста, комунальних служб та бюджетних закладів.
До переліку проектів місцевих програм на 2012 рік, які затвердили депутати, увійшли зокрема програми: благоустрою міста, утримання автомобільних доріг, природоохоронних заходів, капітальних ремонтів житлового фонду, підтримки житлово-комунального господарства КП Міське будинкоуправління, соціального захисту малозахищених верств та інших категорій населення, що потребують матеріальної допомоги, розвитку фізичної культури і спорту, проведення земельної реформи, фінансового забезпечення охорони громадського порядку на території Здолбунова та ін.
З метою збереження встановлених норм харчування дітей в ДНЗ міста при зростанні його вартості депутати погодили збільшення плати за харчування до 10 гривень в день (до цього було 8 грн.). З них 50% вартості оплачується за рахунок міського бюджету, 50% - за рахунок батьківської плати.
Як наголосив міський голова, з виділенням субвенції з державного та обласного бюджетів на соціально-економічний розвиток населених пунктів незабаром виникне потреба у внесенні змін й до міського бюджету та місцевих програм. ймовірно, депутати зберуться для прийняття таких рішень вже в лютому.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry