Над річкою Стир, що блакитною стрічкою розкинулась на багато кілометрів поміж зелених пагорбів, вкритих сосновими лісами та квітучими запашними травами, причаїлось мальовниче село Набережне Демидівського району. Тут за ініціативою нашого земляка, професора Академії НАНУ, народного депутата України 4-го скликання, члена Національної спілки письменників України, директора інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, голови Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України, радника Президента України Миколи Жулинського було побудовано Свято-Троїцький храм. З нагоди його відкриття 8 червня 2009 року в цьому селі відбулося обласне свято народного мистецтва “Троїцькі дзвони”.

     Порадував учасників свята своєю присутністю і виступив з привітальним словом Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
     В цей день до маленького села з’їхались палкі шанувальники традицій свого народу, щоб у дружньому співочому хороводі привітати всіх з днем Святої Трійці. На обласному святі були представлені народні аматорські колективи, окремі виконавці та майстри народної творчості Рівненщини, Волині та м. Київ.
     Великі хвилювання охоплювали цього дня кожного виконавця, адже доводилося виступати на одній сцені з такими метрами, як Валерій Маренич, квартет “Явір”.
     Зрозуміло, що розповідь про свято народного мистецтва не була б повною без слів подяки на адресу колективу, який гідно представляв Здолбунівщину, – народного аматорського вокального ансамблю “Калинонька” (керівник Валентина Третяк) будинку культури с. Глинськ (див. на фото). Ансамбль підтвердив почесне звання “народний аматорський колектив” своїм ідейно-художнім репертуаром і високою виконавською майстерностю. Але найвищою оцінкою були теплі оплески і слова вдячності від народного депутата України 4-го скликання Миколи Жулинського, якого захопив чарівний спів нашого колективу.
     Сподіваюсь, що такі зустрічі додадуть наснаги учасникам ансамблю у творчому зростанні, а також залишать незабутнє враження про свято.
Мирослава Герасимчук,
провідний методист районного 
будинку культури.

Comments are now closed for this entry