Однією з найгостріших соціальних проблем в Україні лишається забезпечення гідних умов життя найнезахищенішій частині суспільства, зокрема, непрацездатним літнім громадянам та інвалідам, які за віком або станом здоров’я потребують сторонньої допомоги, але не мають родичів. Саме таким людям допомагає територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
До Міжнародного дня інвалідів територіальним центром соціального обслуговування було проведено ряд заходів. Так, безкоштовні продуктові набори отримали 70 одиноких інвалідів, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. У приміщенні стаціонарного відділення для постійного проживання відбувся благодійний обід для підопічних, які там проживають.


Крім того, працівниками територіального центру протягом року проводиться вивчення умов проживання інвалідів з метою підвищення рівня їх соціально-побутового та медичного обслуговування. Інвалідам надаються безкоштовні консультації та роз’яснення положень чинного законодавства щодо їх соціального захисту та пільгового забезпечення; здійснюється надання соціальних послуг із залученням організацій та волонтерів.
Життя цих людей - щоденний подвиг. А ми - здорові й заклопотані своїми справами - часто-густо навіть не помічаємо, яких титанічних зусиль коштує їм кожен прожитий день. Більшає турбот з догляду за хворим. І тому робота працівників територіального центру потребує не лише професійних знань, досвіду та навичок, а й терпіння та мужності. Адже саме завдяки спілкуванню й турботі соціальних робітників у хворих зникає відчуття самотності, з’являються оптимізм та довіра до оточення.
Ми хочемо висловити щиру подяку всім, хто небайдужий до проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями, хто має щедре серце та знайшов можливість допомогти установі, а саме: керівникам ПСП «Хлібороб» - П. Й. Мосійчуку, СФГ ім. Шевченка - В. Д. Атаманюку, ФГ «Нива» - О. В. Лапчуку.
Шановні благодійники, ми сподіваємось на подальшу співпрацю, на розуміння та підтримку, адже завдяки Вам ми можемо робити добро тим, хто найбільше цього потребує.
Людмила ГРИНЮК,
директор територіального центру
соціального обслуговування.

 

Comments are now closed for this entry