Під таким гаслом 1-2 грудня цього року дорогами 10 областей України рухався національний інформаційний автопробіг, спрямований на широке висвітлення кримінальної проблеми торгівлі людьми, зокрема, проблеми торгівлі людськими органами в нашій країні. На Рівненщині ініціатором цього заходу виступила громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
- Злочинців «чорного ринку» живих людських органів цікавить усе: від нирок і кісткового мозку до рогівки очей. Але найбільше - надприбутки від злочинної діяльності. Люди, будьте пильними - не продавайтеся і не піддавайтеся на спокусу швидкого заробітку: гроші швидко витрачаються, а власного здоров’я вже не повернете.
Тож аби вберегти життя кожного пересічного українця, вкрай важливим є інформування населення про цю проблему, - так окреслила головну ідею заходу керівник “Чайки” Лариса Гунько.
Організаційну та інформаційну підтримку акції надали Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Данії в рамках Програми з протидії торгівлі людьми у Східній та Південно-Східній Європі. В автопробігу взяли участь експерти, медики, освітяни, громадські діячі та волонтери, щоби повідомити про ризики, які постають сьогодні перед більшістю людей, особливо - молоддю, фізично здоровими особами, незахищеними верствами населення.
У нашій області інформаційні акції автопробігу відбулися у Рівному, Квасилові, Острозі, Костополі, Сарнах, а також у Здолбунові.
П’ять машин з наклеєними на них банерами інформаційного змісту проїхали вулицями нашого міста. А представники ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» для учнів 11-х класів загальноосвітньої школи
№ 6 організували відеолекторій з піднятої під час автопробігу проблеми. Крім того, дітям були роздані інформаційні буклети.
У Здолбунові акція відбулась за підтримки районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry