П. Л. Ольховець.

Не можна визначити конкретно, коли починається робочий день у сільського голови, а ще важче сказати, коли він закінчується, адже всі проблеми - і людські, і громадські, і особисті - поряд з тобою впродовж доби. Десь несправні ліхтарі вуличного освітлення, десь знову з’явилась купа сміття, щось не складається з черговим проектом, знову страждають сільські дороги, молодь не може задовольнити свої потреби у змістовному дозвіллі…
Якщо сільський голова досвідчений і мудрий, то й громада, яка його обрала, буде жити добре. До його порад прислухаються, його шанують і поважають. І хоч Петро Леонтійович Ольховець обіймає посаду сільського голови у Глинську всього один рік, за цей час йому вдалося зробити чимало. Спершу взявся за облаштування доріг і благоустрій сільського цвинтаря. Потім, спираючись на місцеву громаду, привів у порядок місцеву історичну пам’ятку Городище. Нині тут проводяться цікаві масові заходи.


П. Л. Ольховець має чимало ідей щодо розвитку села. Але головне, що все заплановане поступово реалізовується. На зміну виконаним завданням приходять наступні - і без цього голова вже не уявляє свого життя. Наприклад, щиро пишається здобутками соціальної інфраструктури, адже у віданні сільради заклади охорони здоров’я, культури, дитячий садок. А для них потрібен дбайливий підхід і чимале фінансування. Тому творчо шукають шляхи фінансового наповнення. Найближчим часом потрібно вирішити питання з опаленням другого поверху дитсадка. На черзі - опалення місцевого будинку культури. Вишукуються кошти на виготовлення кошторисної документації.
Глинський сільський голова Петро Ольховець про себе розповідати не любить, мабуть, далась взнаки військова служба, якій віддав понад двадцять років. Зустрівшись в його кабінеті, довго не засиджуємося, адже йому цікавіше показати, що вже зроблено в селі, поділитися планами на найближче майбутнє.
- Усього, звичайно, водночас не переробиш, - розповідає Петро Леонтійович. - Та й грошей на все не вистачає. Але маю неабияку радість від того, коли справи починають вирішуватись. Сьогодні у нас на високому рівні місцева художня самодіяльність.
Втім, головна турбота голови сільради – заробити кошти, аби давати лад в усіх сферах. Тому йде активний пошук джерел наповнення бюджету. А те, що є результат праці, пояснюється дуже просто: сільська рада - це команда однодумців. Одноосібно сільський голова не вирішує, куди витрачати кошти, а обмірковують разом, куди їх скерувати, щоб було на користь громаді.
Вистачає проблем у сільського голови. Він весь у роботі, яку треба виконувати щодень, допоки є здоров’я і сила. Головне, щоб йому вірили люди. Бо багато ще нездійснених мрій, планів, цікавих проектів.
Євген ШИЛАН.

 

Comments are now closed for this entry