Ефективне місцеве самоврядування – перша сходинка у побудові могутнього суспільства” – такою була основна думка круглого столу, що відбувся у Суємській ЗОШ І-ІІ ст. з учнями восьмого класу за участю сільського голови
Ю. А. Шаха.
Керівник територіальної громади, класний керівник С. П. Гетманчук в ході засідання ознайомили учнів з історією розвитку та становлення врядування від найдавніших часів, від Магдебурзького права, і до сьогоднішнього дня, наголосивши, що місцеве самоврядування в сучасних умовах є важливим чинником демократизації суспільного життя, децентралізації управління.


Учасники круглого столу переконалися, що в Україні здавна панують ідеологія колективізму і соборності, в основі яких закладені ідеї самоврядування. Демократія на рівні місцевого самоврядування надає людині, а також колективам можливість здійснити своє самовизначення і самореалізацію у таких формах, як збори громадян, місцеві вибори, референдуми, громадські обговорення.
З досвідом застосування елементів самоврядування на прикладі Суємської ЗОШ учасників круглого столу ознайомила член ради школи Діана Никитюк. Зокрема, вона розповіла про прийнятий в 2002 році в школі Статут учнівського самоврядування, яке, відповідно до цього документу, є добровільним об’єднанням учнів і має на меті формувати в них почуття господарів школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Галина Кондратюк,
педагог-організатор Суємської ЗОШ І-ІІ ст.

 

Comments are now closed for this entry