Перерізання символічної стрічки. 

Минулого тижня до Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 завітали поважні гості - Віце-Консул Генерального Консульства Республіки Польща у м. Луцьку Кароліна Голубєвська, голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук, голова Рівненської обласної організації “Культурно-просвітницький центр імені Тадеуша Чацького” Олександр Радіца, батьки учнів. Завітали з радісної нагоди - на відкриття кабінету польської мови.


Школа вже не один рік за сприяння місцевої влади та вже згаданого культурно-просвітницького центру успішно працює над відродженням тісних дружніх стосунків українського і польського народів. Навчальним закладом підписано угоди про співробітництво із школою у м. Прушкові (Польська Республіка) та РОО “Культурно-просвітницький центр імені Тадеуша Чацького”. Свого часу польська делегація відвідала Здолбунів. Наші діти і вчителі теж їздили до Польщі. До речі, нині вони мають запрошення на відзначення 90-річчя школи у Прушкові. Цьогоріч ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 відвідав Генеральний Консул Республіки Польща в м. Луцьку, не раз бувала у школі пані Кароліна Голубєвська.

 

О. Радіца вручає навчальні посібники вчителю польської мови.


Під час поїздок і польські, і українські діти знайшли нових друзів. А яке ж спілкування без знання мови? Вивчати польську виявили бажання чимало школярів. Їм назустріч пішли керівництво школи і відділ освіти. Завдяки цьому нині у ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 в гуртку з вивчення польської мови двічі на тиждень у трьох групах (5-7, 8-9 і 10-11 клас) займаються 45 учнів. Працює з гуртківцями вчитель Вікторія Радіца. А от про те, щоб заняття ці проходили у світлій, оновленій класній кімнаті, подбало, здійснивши благодійний ремонт приміщення, Консульство Республіки Польща.
Гостей зустріли хлібом-сіллю і привітали піснею керівник та юні учасники фольклорного гурту “Жайворонок” Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва. Урочистому моменту перерізання символічної стрічки передувала святкова лінійка, яку вела директор школи Жанна Рудик. Перед присутніми також виступили К. Голубєвська, В. Тимощук, О. Федорук. Наголошуючи на важливості добросусідських відносин України й Польщі, вони висловили сподівання, що спільні проекти матимуть продовження.
У щойно відкритому кабінеті діти представили увазі учасників свята невеличкий концерт - пісні, вірші, інсценівку та баладу польською мовою.
Наприкінці заходу Олександр Радіца передав у подарунок керівнику гуртка з вивчення польської комплект навчальних посібників, а також пакет інформаційних документів про освітні заклади Польщі, в яких українські діти, які вільно володіють державною мовою цієї країни, при бажанні зможуть продовжити навчання по закінченні школи.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry