Дванадцята сесія районної ради шостого скликання проходила в атмосфері діловитості, конструктивного спілкування та виваженого підходу до прийняття рішень. Всі запропоновані в порядку денному питання попередньо розглядалися на засіданнях постійних комісій і президії районної ради, тому не потребували широкого обговорення. За пропозицією голови районної ради В. Тимощука більшість рішень при відсутності зауважень, пропозицій, доповнень з боку депутатів приймалися в цілому. Всього ж було розглянуто 26 питань.
Про виконання бюджету за 9 місяців 2011 року на сесії доповів начальник фінансового управління В. М. Нечипорук. Він відзначив позитивні тенденції у наповненні дохідної частини бюджету, виконання якої за 9 місяців ц. р. забезпечено на 109,3 %. При прогнозованому річному показнику 20 825 тис. грн. фактично буде отримано більше 23 млн. грн. Проте, як зазначив Володимир Михайлович, бюджетні організації не вклалися в визначені нормативи фінансового забезпечення. Через це додатковий ресурс у сумі понад 2 млн. грн. на 2/3 використовується на фонд споживання (заробітну плату і оплату енергоносіїв). На фінансування ж видатків, пов’язаних з розвитком, залишається лише 500 тис. грн. Тому, наголосив начальник фінвідділу, керівникам бюджетних установ слід вживати заходів для ефективного та економного використання коштів.
Депутати також внесли зміни до районного бюджету на 2011 рік, які стосувалися збільшення видатків споживання на охорону здоров’я - 400 тис. грн., соціальний захист – 154,7 тис. грн., утримання місцевої пожежної команди - 67 тис. грн., на культуру - 10 тис. грн., районне радіо – 18 тис. грн., фізкультуру і спорт – 36 тис. грн. та ін. Збільшення видатків проведено за рахунок збільшення власних доходів районного бюджету .
Депутати затвердили хід виконання ряду програм, до деяких з них внесли зміни та доповнення, розглянули депутатські запити. Рішення по більшості питань приймалися в цілому й одноголосно. Лише при розгляді пунктів порядку денного, що стосувалися прийняття звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо недопущення прийняття закону ”Про засади державної мовної політики” та звернення до Президента України з приводу ухвалення судами рішень щодо визнання незаконними Указів Президента України В. Ющенка про присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звань Героїв України, лічильній комісії довелося попрацювати над підрахунком голосів. Завдяки 23 голосам депутатів з 34 присутніх в залі ці рішення були прийняті.
У роботі сесії взяла участь радник голови Рівненської обласної ради Т. П. Муранова.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry